Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Duże okna – 2 mity na temat dużych okien

Marzysz o wielkoformatowych oknach w domu, ale masz pewne obawy? Postaramy się obalić najbardziej popularne mity na temat dużych okien.

Od kilku lat na rynku można zaobserwować coraz większą popularność dużych przeszkleń w domach jednorodzinnych. Duże okna czy drzwi tarasowe wywołują przyjemne wrażenie otwarcia domu na ogród, a wpadające przez nie promienie słoneczne optycznie powiększają wnętrze i pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników.

Duże okna = wzrost kosztów ogrzewania domu?

Ostatnie lata sprawiły, że coraz bardziej „oglądają” każdą naszą złotówkę, a planowany wzrost cen ogrzewania powoduje, że niechętnie podejmujemy decyzje inwestycyjne. Czy zakup dużych okien do mieszkania może okazać się jednak dobrym, oszczędnym pomysłem?
Osoby planujące budowę domu, często rezygnują z projektów zawierających duże okna ze względu na obawy przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Nowoczesna technologia produkcji współczesnych okien pozwala na stworzenie produktu o niskim współczynniku przenikania ciepła, który pozwoli na zachowanie komfortu cieplnego podczas mroźnych miesięcy oraz zapobiegnie nagrzewaniu pomieszczeń latem.
Pamiętajmy aby wybierać produkty wysokiej jakości z „ciepłymi” dwu- lub trzykomorowymi pakietami szybowymi, które odznaczają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła (Ug).

Panoramiczne konstrukcje są niefunkcjonalne i trudne w użytkowaniu

Obecne rozwiązania technologiczne umożliwiają niezwykle łatwą i lekką obsługę okien. Niezależnie od ich gabarytów zarówno otwieranie i zamykanie przebiega płynnie i bezkolizyjnie, co gwarantuje komfort użytkowania. Niefunkcjonalność okien panoramicznych to już mit. W systemach okiennych o dużych gabarytach stosowane są zazwyczaj wygodne w użytkowaniu systemy przesuwne w celu otwierania i zamykania skrzydeł okiennych.
Jedną z wymienianych wad dużych okien jest ich problematyczne czyszczenie.  Jest w tym ziarnko prawdy, ale i na to istnieją skuteczne rozwiązania. Coraz częściej duże okna wyposażone są szyby samoczyszczące ze specjalną powłoką, dzięki której zabrudzenia organiczne gromadzące się na jej powierzchni są rozkładane z pomocą promieni UV. W efekcie okna można myć dużo rzadziej np. raz na rok.

Duże okna – jakie są zalety dużych okien w domu?

  • Zapewniają optymalny poziom oświetlenia wnętrza. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie dawki słońca w okresie jesiennym i zimowym, kiedy dni są krótsze i szybko zapada zmrok;
  • Duże okna są łatwe w utrzymaniu w czystości, nie wymagają konserwacji i pielęgnacji dużej ilości elementów;
  • Podnoszą walory estetyczne budynku, to niekwestionowany hit od kilku sezonów.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie