Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Energooszczędne okna dla wymagających

Dlaczego tak ważnym parametrem okien jest ich energooszczędność? Ponieważ przynosi istotne korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Wysokiej jakości stolarka otworowa odczuwalnie zmniejsza straty ciepła, a to przekłada się na obniżenie kosztów utrzymania domu. Inwestycja w energooszczędne okna jest więc inwestycją na dziś i na przyszłość.

Energooszczędne okna, czyli…

…spełniające obowiązujące normy budowlane. Od 2021 roku mianem okna energooszczędnego określa się okno, dla którego maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła Uw wynosi 0,9 (W/m2·K).
 
Pamiętajmy, że te normy dotyczą okien i drzwi balkonowych dla zamieszkałych pomieszczeń, w których temperatura jest równa lub wyższa niż 16°C. Współczynnik Uw dotyczy kompletnych okien z szybami i okuciami.

Okna pasywne = maksymalnie energooszczędne

Okna do domów pasywnych powinny spełniać jeszcze wyższe normy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami współczynnik Uw dla okien pasywnych wynosi maksimum 0,8 (W/m²·K). Firma Adams posiada w ofercie energooszczędne okna spełniające powyższe wymagania. To Passiv-line Ultra! Okna te charakteryzują się współczynnikiem Uw jedynie 0,7 (W/m²·K). Doskonała termoizolacyjność jest m.in. wynikiem zastosowania piany poliuretanowej w komorach profili. Ponadto, dzięki zastosowaniu szyby ECLAZ, okno Passiv-Line Ultra przepuszcza 10% więcej energii słonecznej do pomieszczeń, co pozwala obniżyć koszty ogrzewania domu. W połączeniu ze znakomitą szczelnością, okna pasywne firmy AdamS stanowią odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, stając się doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Ciepłe pakiety szybowe

Energooszczędne okna powinny być wyposażone w ciepłe pakiety szybowe. Dlatego AdamS oferuje okna z potrójnym pakietem szybowym, który skutecznie poprawia izolacyjność termiczną okien. Dodatkowo w oknach AdamS jest stosowana ramka dystansowa Swisspacer, wykonana z izolacyjnego kompozytu tworzyw sztucznych. Dzięki temu nie ma strat energii na styku szyby zespolonej z uszczelkami. Ramki Swisspacer sprawiają, że krawędzie szyb są cieplejsze niż w przypadku zastosowania przegród aluminiowym bądź stalowych. Dlatego potocznie nazywa się je „ciepłymi ramkami”. W zależności od modelu okna opcja ta jest dostępna w standardzie lub za dopłatą.

Narożne przeszklenia w normie

Często pada pytanie: czy tylko typowe okna mogą być energooszczędne? Nie tylko! Wielkogabarytowe przesuwne drzwi tarasowe również spełniają wysokie wymagania i bardzo skutecznie izolują termicznie. AdamS oferuje systemy podnoszono-przesuwne HST, spełniające kryteria najbardziej wymagających inwestorów i projektantów. Energooszczędne, szczelne, izolujące akustycznie, a przy tym bezproblemowe w obsłudze. Mało tego, nawet naroża można zabudować takim systemem drzwi unoszono-przesuwnych. Spójrzcie na HST CORNER VIEW – to nowatorska konstrukcja z rozwiązaniami technicznymi, których do tej pory nie było w jakichkolwiek drzwiach przesuwnych z PVC. Taka konstrukcja zapewni ciepło, ponieważ współczynnik przenikania ciepła dla całego okna w systemie HST CORNER VIEW to jedynie Uw=0,68 (W/m²·K). Zatem doskonale sprawdzi się w nowoczesnej architekturze zarówno pod względem designu, jak i parametrów odpowiadających za jakość.

Ciepły montaż – przysłowiowa kropka nad I

Zwany warstwowym lub ciepłym… Taki montaż jest konieczny, by energooszczędne okna wysokiej jakości mogły w pełni zaprezentować „co potrafią”. Zabezpiecza się je od zewnątrz taśmami wodoodpornymi (paroprzepuszczalnymi), a od wewnątrz paroizolacyjnymi. Podsumowując, nowoczesne ciepłe okna w połączeniu z fachowym ciepłym montażem to gwarancja komfortu termicznego mieszkańców, przy równoczesnym obniżeniu kosztów poboru energii zużywanej na ogrzewanie.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie