Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

W jakich kształtach można zamówić okna aluminiowe?

Czy z aluminium można wykonać nietypowe okna? Można, choć obecnie na rynku praktycznie już nie funkcjonuje określenie „typowe okno”. Każde wykonuje się na zamówienie inwestora.

Okno zawsze musi być dopasowane do konkretnego projektu, wymiarów otworów, upodobań wzorniczych inwestora. Jeśli chodzi o okna aluminiowe, to spółka AdamS oferuje je w kilkuset kolorach i strukturach powłok. Natomiast co do kształtu okien, to aluminium daje bardzo szerokie możliwości – wykonuje się  okna nie tylko prostokątne, ale i trójkątne, trapezowe, okrągłe, z łukami o różnym stopniu wygięcia… 
Pamiętajmy także o maksymalnych wymiarach, jakie mogą mieć okna aluminiowe. W wersji nieotwieranej to około 10 metrów kwadratowych (długość jednego boku to maksymalnie 2600 mm). Otwierane okno może mieć maksymalnie 1000 x 2800 mm.
Jeżeli jednak w projekcie budynku pojawiają się niespotykane kształty okien, to zanim wykonane zostaną otwory, skonsultujmy z producentem stolarki czy na pewno taka jest konstrukcja wykonalna (może być na przykład problem z gabarytami okna, zbyt ostrymi kątami czy promieniami w oknach łukowych).
Warto także pamiętać, że im bardziej nietypowy kształt okna, tym będzie ono droższe. Więc czasem „gra nie warta jest świeczki”, a dokładnie kosztów…

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie