Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jakie drzwi wejściowe wybrać – aluminiowe czy z PVC?

Niezależnie od tego czy będą z PVC czy z aluminium, to nowoczesne drzwi renomowanych firm bez zarzutu spełniają swoją funkcję. Ważne, by miały dobre parametry, czyli były ciepłe, bezpieczne, odporne na wilgoć oraz izolujące przed hałasem. A takie mogą być i drzwi z PVC, i te aluminiowe.

Do wyboru do koloru

Przy wyborze drzwi chodzi więc raczej o dopasowanie ich do stylu domu i naszych preferencji. Wybór kolorów drzwi w obu materiałach jest bardzo duży, dodatkowo mogą być jednolite, ze wstawkami ze szkła, metalu, drewna… 
Nowym trendem na rynku są drzwi z nakładką jedno- lub obustronną. To najczęściej modele aluminiowe, pasujące do domów nowoczesnych. Cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ charakteryzuje je całkowicie płaska, zlicowana z ościeżnicą płaszczyzna zewnętrzna i wewnętrzna, co efektownie prezentuje się w nowoczesnym budownictwie. Drzwi z aluminium mają też opinię bardziej odpornych na trudne warunki atmosferyczne.

Kolory i wzornictwo

Drzwi aluminiowe i z PVC są produkowane w wielu kolorach, mogą imitować drewno, posiadać wstawki z hartowanego szła w różnych kolorach, metalu, drewna, a nawet kryształy Swarovskiego.
Przykładem drzwi wejściowych aluminiowych dostępnych w wielu kolorach z palety RAL, z mikrostrukturą lub bez, czy z powłoką drewnopodobną, jest model Aliplast STAR 90.
Standardowo ten model drzwi ma wymiary od 90 x 195 cm do 120 x 250 cm. Jest jednak możliwość zamówienia drzwi o dużych gabarytach – do 140 cm szerokości i 260 cm wysokości. I tu pojawia się pewna przewaga drzwi aluminiowych nad tymi z PVC – można z nich wykonywać nieco większe konstrukcje.

Nowoczesne otwieranie

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, to zarówno drzwi z PVC, jak i drzwi aluminiowe można wyposażyć w elektronikę. Pozwoli ona na przykład zastąpić klucze pilotem, głosami domowników czy odciskami ich  linii papilarnych. Ponadto drzwi mogą być wyposażone w napęd mechaniczny i wtedy będą same się zamykać i otwierać.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie