Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Przesuwne drzwi tarasowe i balkonowe – gdzie najlepiej zdają egzamin?

Gdzie sprawdzą się przesuwne drzwi tarasowe i balkonowe ?

Przesuwne drzwi tarasowe są funkcjonalne, estetyczne oraz pozwalają maksymalnie wykorzystywać przestrzeń. Duże tafle szkła rozjaśniają wnętrza i dają poczucie przestrzeni. Tarasowe i balkonowe drzwi przesuwne są wręcz niezastąpione w nowoczesnej architekturze. Gdzie są najchętniej stosowane?

Pomiędzy domem a ogrodem – w domu

W domach jednorodzinnych dzięki przesuwnym drzwiom tarasowym powstaje płynne przejście pomiędzy wnętrzami a ogrodem, które integruje obie przestrzenie oraz zaciera granicę między nimi. To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne podczas ciepłych dni, gdy z przyjemnością wychodzimy na taras korzystając z niego jak z salonu.

Sprawdź drzwi tarasowe / balkonowe od AdamS

Przesuwne drzwi balkonowe w mieszkaniach

Konstrukcje przesuwne wykorzystuje się także na balkonach w domach wielorodzinnych. Rozsunięte na boki drzwi, a za nimi przytulnie urządzony balkon to przepis na doskonałe miejsce relaksu w bloku. W małych mieszkaniach dzięki przesuwnym drzwiom można zaoszczędzić miejsce, które normalnie zajmowałyby drzwi otwierane tradycyjnie. Warto wiedzieć, że przesuwne drzwi balkonowe, składające się z dwóch skrzydeł, mogą mieć minimalnie 150 cm szerokości. Wtedy przejście będzie wygodne.

Ogrody zimowe i oranżerie

Przesuwne drzwi tarasowe są często stosowane w ogrodach zimowych i oranżeriach. W ciepłe dni można je całkowicie rozsunąć, by połączyć roślinność oranżerii z otaczającym ogrodem. Zimą z kolei łatwo utrzymać tu odpowiedni mikroklimat i korzystać z zamkniętego ogrodu w chłodne dni. W tym wypadku najczęściej stosuje się konstrukcje wielkogabarytowe. Na przykład system HST Passiv oferowany przez AdamS, pozwala na budowę okien o szerokości do 6000 mm i wysokości do 2500 mm.

Jaki model drzwi tarasowych wybrać?

Oczywiście każde z wymienionych drzwi tarasowych / balkonowych można zastosować zarówno w domu, mieszkaniu lub w ogrodach zimowych czy oranżeriach. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy wybrać odpowiedni system.

Wyślij zapytanie

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie