Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Audyt energetyczny domu, a okna energooszczędne i pasywne

Audyt energetyczny – dlaczego warto?

Planując termomodernizację domu należy zacząć od przeprowadzenia audytu energetycznego. Czy to konieczność? Jakie są zyski, a jakie koszty?

Dzięki audytowi energetycznemu zostanie oceniony aktualny stan domu i określone obecne zużycie energii. Będzie można także oszacować koszty remontu.

Co obejmie audyt?

Tzw. audyt efektywności energetycznej to raport pokazujący zakres prac związanych z termomodernizacją domu. Pokazuje optymalne rozwiązania, koszty przedsięwzięcia i wynikające z niego oszczędności energii.

Audytor przygotowuje opis stanu budynku czyli:

  • przegród zewnętrznych budynku (ścian, dachu, okien, drzwi),
  • systemu centralnego ogrzewania,
  • instalacji przygotowania c.w.u.,
  • wentylacji.
 

Wiedza o stanie przegród pozwala na prawidłowy dobór izolacji termicznej zgodnie z wymaganiami warunków technicznych (WT 2021). Celem jest jak największa oszczędność zużywanej energii przy jak najniższych kosztach.

Audyt z dofinansowaniem

Audyt nie jest obowiązkowym etapem przygotowań do remontu. Jednak jeżeli ubiegamy się o dofinansowanie na termomodernizację, np. z programu Czyste Powietrze to wtedy obowiązkiem jest przeprowadzenie audytu energetycznego. Co ważne na wykonanie audytu także otrzymuje się dofinansowanie.

W końcowym raporcie audytu znajdują się propozycje działań, których wdrożenie zwiększy poprawę energetyczną na określonym poziomie w zależności od tego jakie prace i jak kosztowne będą potrzebne.

Okna energooszczędne i pasywne do Twojego domu

Po wykonanym audycie dobrze jest wybrać do termomodernizacji odpowiednie produkty by zwiększyć efektywność energetyczną domu. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oferujemy okna energooszczędne i pasywne.

Okna PASSIV-LINE od AdamS

Okna energooszczędne od AdamS

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie