Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jakie okna można montować w bloku – PVC, aluminiowe czy drewniane?

Jakie okna wybrać do mieszkania w bloku?

Zacznijmy od tego, że na wybór okien podczas budowy budynku wielorodzinnego nie mamy wpływu jako mieszkańcy. To deweloper o tym decyduje. Natomiast inaczej wygląda to podczas remontu, kiedy wymieniamy stare okna.

Zasady wymiany okien w bloku

Pozwolenie

Często powstaje pytanie czy potrzebne jest pozwolenie na wymianę okien w budynkach wielorodzinnych. Odpowiedź brzmi: tak. Należy zgłosić do administracji lub wspólnoty mieszkaniowej, że planujemy taki remont. Dowiemy się wtedy jakie warunki trzeba spełnić.

Kolor

Okna w bloku nie mogą zmienić wyglądu elewacji. To oznacza, że jeśli wszędzie są białe okna czy szare to i nowe muszą być w takim kolorze. Natomiast co do koloru od strony mieszkania nie ma obostrzeń. Jeśli więc najbardziej pasują nam okna np. dębowe to można zamówić wersję dwukolorową – czyli np. białe na zewnątrz, a w kolorze dębu od strony mieszkania. Dzięki temu nie zmienimy wyglądu elewacji, a jednocześnie dopasujemy design okien do kolorystyki wnętrz.

Materiał

Dla administracji czy wspólnoty nie jest istotne czy okna są z drewna, PVC czy aluminium. Ważne by były w określonym kolorze. Dlatego wybór materiału jest decyzją inwestora. Paleta kolorów i różnorodność wzornictwa, niezależnie czy to PVC, aluminium lub drewno, jest bardzo szeroka. Profile z każdego z tych materiałów są oferowane w kilkudziesięciu kolorach, mogą być jednokolorowe, imitujące różne gatunki drewna czy nawet metal. A zatem wymiana starych okien drewnianych na PVC czy aluminiowe jest jak najbardziej możliwa.

Wymiana okien w budynkach zabytkowych

W domach objętych opieką konserwatora zabytków jest więcej wymagań. W tym wypadku muszą wyglądać tak samo jak te oryginalne. Nie wchodzą w grę inne podziały czy rezygnacja ze szprosów.

Nie wyklucza to jednak możliwości wymiany okien na nowe. Przy współpracy z producentem takim jak AdamS, można dopasować kształt, kolor, podziały, dołożyć szprosy, ustalić szerokość profili itp. Nie ma więc powodu by mieszkając z zabytkowym budynku rezygnować z okien o wysokich parametrach dających ciepło i ciszę.

AdamS - Okna dwuszybowe na wymiany

AdamS - Okna energooszczędne na wymiany lub do nowych inwestycji

AdamS - Okna PASSIV-LINE na wymiany lub do nowych inwestycji

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie