Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Niski próg – bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Producenci okien proponują coraz to nowsze rozwiązania, mające ułatwić nam życie. Najczęściej zwracamy uwagę na parametry izolacji termicznej i akustycznej, walory estetyczne i zabezpieczenie przed włamywaczami. W przypadku drzwi balkonowych i tarasowych możemy pójść o krok dalej i zagwarantować sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

W większości polskich domów drzwi balkonowe posiadają progi o wysokości nawet 8 cm i nie oszukujmy się, przez lata zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Co byście jednak powiedzieli gdyby można było to zmienić? Gdybyście mogli lekkim, wręcz tanecznym krokiem wyjść na balkon?

Postaw na komfort i bezpieczeństwo najbliższych

Z pomocą przychodzą tu okna tarasowe unoszono-przesuwne HST PASSIV CORNER VIEW produkowane przez firmę AdamS. Jedną z ich zalet jest niskoprogowa konstrukcja. Po odpowiedniej instalacji, element progu może licować z powierzchnią posadzki. W ten prosty sposób likwidujemy jedną z istotnych barier komunikacyjnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym kontekście godna podkreślenia jest również łatwość obsługi. Siły operacyjne niezbędne do zapoczątkowania ruchu skrzydła czynnego nie przekraczają wartości 100 N (10 kgf), niezależnie od jego wielkości. Wartość sił na poziomie zaledwie 10 kgf sprawia, że codzienne użytkowanie jest dziecinnie proste.

Takie rozwiązanie ogranicza możliwość potknięcia i tym samym zwiększa poziom bezpieczeństwa w naszych „czterech kątach”. Osoby starsze mogą mieć problem z pokonaniem tradycyjnego progu, dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim stanowi on barierę komunikacyjną, a bawiące się dzieci często nie zwracają uwagi na otaczające ich przedmioty. Okna HST PASSIV CORNER VIEW są więc przyjazne dla domowników.

Otwórz się na świat

Jeśli wciąż brakuje Ci naturalnego światła, bajecznych widoków i bliskości natury postaw na okna HST PASSIV CORNER VIEW, które dają możliwość całkowicie przeszklonej zabudowy narożnych elementów ścian konstrukcyjnych. Ogromne, szklane płaszczyzny otworzą Twój dom na ogród. Zaawansowane rozwiązania techniczne, a także doskonały, lekki design, świetnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Nasze okna to design i lekkość południowej Europy z wysoką efektywnością energetyczną i ograniczaniem strat energii niezbędnym w surowszym klimacie Europy północnej i wschodniej.

Skrzydła balkonowe lekkie jak piórko

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych okuć Siegenia HST Portal możemy swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwać skrzydła o wadze do 400 kg. Lekkość konstrukcji to jednak nie wszystko, co oferują nam okna HST PASSIV CORNER VIEW. Dodatkowo możemy zastosować napęd elektryczny MHS Siegenia i sterować otwieraniem bądź zamykaniem bez wstawania z kanapy.

Nowoczesny design nie musi kłócić się z energooszczędnością

Okna HST PASSIV CORNER VIEW to także zwiększenie pasywnych zysków energii z promieniowania słonecznego w sezonie grzewczym, wzrost szczelności powietrznej budynku oraz radykalne zmniejszenie strat energii cieplnej wykorzystywanej na cele ogrzewania.

O parametrach HST PASSIV CORNER VIEW opowiadaliśmy już Wam w filmiku.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie