Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Zabezpieczmy nasze okna przed sezonem na owady

Wysoka temperatura, słoneczne promienie, miła atmosfera – i jest jeszcze On – małe, irytujące stworzenie, które nie pozwala skupić się na żadnym zajęciu. Jakby chciało zwrócić na siebie całą Twoją uwagę. Mowa oczywiście o owadach, które atakują nas w powietrzu, grasują w zakamarkach mieszkania, a ich ukąszenia mogą być niebezpieczne nie tylko dla estetyki Twojej skóry, ale także dla zdrowia. Jak więc można im zaradzić?

Jest wiele proponowanych sposobów, które mają pomóc nam w poradzeniu sobie z owadami – od preparatów chemicznych, po świece zapachowe i rośliny. Jednak do tych najbardziej skutecznych zdecydowanie należy moskitiera. Innowacyjne modele wykonane są z lekkiego i cienkiego włókna szklanego oraz pokryte są warstwą PCV, co zapewnia im bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość.

Na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów. Jaki jednak jest najlepszy dla nas? By dokonać odpowiedniego wyboru, warto zapoznać się z każdym.

Moskitiery okienne na rzepy

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie siatki do samodzielnego montażu. Możemy użyć tej, którą trzeba przyciąć samodzielnie do wymiarów okna, bądź wybrać gotową. Należy jednak pamiętać, że przy tej drugiej opcji, jeśli nasze okno różni się od wymiarów proponowanych przez producenta – moskitiera nie będzie pasować. Dodatkowym problemem jest też to, że rzepy mają skłonność do odklejania się.

Moskitiery okienne ramkowe

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie siatki na ramce z zaczepami. Można ją wielokrotnie zakładać i zdejmować, co ułatwia jej czyszczenie. Nie spada, więc nie przepuszcza tak owadów, jak ta na rzepy, ma całoroczne zastosowanie. Tu należy dokonać odpowiednich pomiarów okna, ponieważ niewielkie błędy mogą spowodować to, że ramka będzie nieodpowiednia. Zaleca się powierzenie tego zadania firmie, u której dokonujemy zamówienia.

Moskitiery okienne rolowane

Bardzo wygodną i estetyczną metodą ochrony jest zastosowanie moskitiery rolowanej przypominającej roletę. Ten typ świetnie sprawdza się także w przypadku okien dachowych. Posiada prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, co pozwala na szybkie rozwijanie i zaczepianie siatki, a także zwijanie jej do kasety. Można to zrobić w każdej chwili, nie utrudnia to mycia okien. Montaż jest jednak o tyle trudny, że najlepiej jest skorzystać z usług montażowych, bądź zatrudnić fachowca. Cena nie jest najmniejsza, jednak fakt, iż może nas to chronić przed owadami przez długie lata, to zdecydowanie rekompensuje.

Moskitiery dla alergików i właścicieli zwierząt

Znaleźć możemy także moskitiery, które mogą jeszcze bardziej ułatwić nam życie. Doskonałym rozwiązaniem dla alergików może być zastosowanie siatki antyalergicznej, która będzie chronić nas przed pyłkami. Oprócz tego, jeśli posiadamy zwierzę z silnym temperamentem, warto zastosować siatkę stalową lub aluminiową, która nie ulegnie zniszczeniu podczas kontaktu ze zwierzęciem.

Dbać trzeba o wszystko!

Moskitiery ulegają zabrudzeniom, więc co jakiś czas warto je wyczyścić. Letnia woda i mydło powinno załatwić sprawę. Wystrzegaj się jednak silnych detergentów.

Powodzenia w skutecznej walce z komarami!

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie