Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Minusy montażu okna na własną rękę

Kupiliście okna i zastanawiacie się, czy zaoszczędzić nieco gorsza i samodzielnie je zamontować? Uważajcie, bo Wasza decyzja może okazać się kosztowna. Umieszczenie okna w ścianie, to nie tylko kwestia pomiaru i architektonicznego rozplanowania. Montaż okna przez fachowców to gwaraancja, że będzie ono Wam służyć przez lata. To także pewność, że unikniecie poważnych błędów, które mogą skutkować brakiem szczelności.

NIEBEZPIECZNE RYZYKO

Zazwyczaj montaż okien na własną rękę nie jest związany z zagrożeniem życia, lecz raczej z utratą właściwości ilozacyjnych okna. Wyobraźmy sobie sytuację, w której okno usytuowane ma być na piętrze i niezbędne do montażu ma być drabina i specjalistyczne narzędzia. Brak profesjonalnych umiejętności przepłacić możemy zdrowiem. Mając to na uwadzę, skupmy się jednak na technicznych aspektach, które zdradzać będą, że okno jest zamontowane nieprawidłowo.

WIDOCZNIE, ŹLE ZAMONTOWANE

Pierwszą oznaką, która najbardziej rzuca się w oczy po zamontowaniu okna jest szczelina między parapetem, a framuga okna. Profesjonalny montaż pokazuje, że nie musimy później powstałej szczeliny „szpachlować” silikonem. Kolejną wskazówką sygnalizującą, że okno nie jest zamontowane poprawnie są między innymi „przeciągi”. Jeśli czujemy strumień zimnego powietrza płynący z jakieś części framugi, możemy być pewni, że nieumiejętnie zamontowane okno będzie dodatkowo odbierało ciepło pomieszczeniu. Właśnie w tych miejscach zbierać się może woda, która w miarę upływu czasu i zmiennych warunków pogodowych, niszczyć będzie strukturę wokół framugi. Ponadto uwięziona woda prowadzić może do zacieków oraz wytwarzać będzie nieprzyjemny zapach, a brzydki czarny nalot pojawiający się w okolicy okna jest nie tylko nieestetyczny, lecz również szkodzi zdrowiu.

COŚ TU NIE GRA

Jeśli okno nie otwiera się prawidłowo, a zamknięcie go również przychodzi Wam z trudnością, ewidentnie coś jest nie tak. Dlatego zanim zadzwonimy do producenta okna z reklamacją, zastanówmy się, czy oszczędność w montażu nie jest główną przyczyną problemu. A będzie się on nasilał z każdym rokiem, wypaczając dobry produkt. Pamiętajmy również, że wielu producentów nie daje pełnej gwarancji w przypadku montażu we własnym zakresie.

NIE, NIE! NIESZCZELNIE!

Okno jest strażnikiem naszego ciepła. Obecna technologia świetnie równoważy zachowanie temperatury w pomieszczeniu z cyrkulacją powietrza, mającą zapewnić nam odpowiedni poziom wilgotności. Jeśli uszczelki są powyginane lub nierówne, to bardzo wyraźny sygnał mówiący, że w trakcie procesu montażu mogliśmy przez nieuwagę przeciąć element uszczelniający lub go zmiażdźyć. Błędna instalacja okna może być również przyczyną zbierania się wilgoci na szybie, uwidaczniając się charakterystyczną mgiełką.

PROFESJONALNY MONTAŻ TO MNIEJ ZMARTWIEŃ...

i duża oszczędność. Niepoprawnie zamontowane okno kosztować będzie nas bardzo wiele nerwów, ponieważ mankamenty naszych starań mogą ujawniać się po jakimś czasie, a nie będąc pewnym, co jest tego przyczyną, pozwalać będziemy na konsekwentną degradację okna. Profesjonalny montaż uchroni nas przed tym wszystkim, zapewniając całkowitą funkcjonalność okien dobranych do naszych potrzeb.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie