Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jakie okna w mieszkaniu alergika?

Alergia jest nieprzyjemną przypadłością, z którą wielu z nas musi się zmagać. Dobrym sposobem na zminimalizowanie negatywnych czynników uczulających, jest zadbanie o odpowiednie okno, tak by dom stał się naszym azylem.

Pyłki i grzyby

Mówiąc o alergii w kontekście doboru okna, możemy skupić się przede wszystkim na środkach zapobiegających dostawaniu się do naszego mieszkania pyłków, jak również kontroli wilgoci odpowiadającej za rozwój szkodliwej pleśni. Jednak równowaga między szczelnością, a przewiewnością nie jest tak prosta jak zwykłe otwarcie okna. Bardzo istotnym czynnikiem jest sama higiena okna. Elementy plastikowe okien PVC łatwo się czyszczą i zazwyczaj są łatwo dostępne. Częste mycie całego okna oraz elementów wewnątrz framugi, wykluczy osadzanie się brudu i szkodliwych pyłków.

Gdy za oknem panuje chłód...

Główną przyczyną wilgotności w pomieszczeniach jest brak dobrej wentylacji. Ponadto w okresie zimowym różnice temperatur między pomieszczeniem, a zewnętrzem powodują skraplanie się wody, tworząc idealne warunki dla rozwoju grzybów. W takim przypadku warto przemyśleć zamontowanie nawiewnika higrosterowanego. Mechanizm ten pozwala na wietrzenie pomieszczenia w przypadku, gdy wilgoć wzrasta do określonego poziomu. To świetne rozwiązanie, pozwala na utrzymanie równowagi między przyjemnym ciepłem, a wilgocią. Sprawdza się zarówno w oknach PVC, drewnianych i aluminiowych.

... i gdy kwitną drzewa.

Okres pylenia roślin dla alergika, może być nieznośnym czasem. Szukając schronienia przed pyłkami w swoim domu, nie możemy rezygnować z komfortu. Szczelnie zamknięte okna może zapewnią nam dobrą barierę, jednak bez cyrkulacji powietrza, nie będziemy się czuć dobrze. Tu z pomocą przychodzą siatki antyalergiczne. Specjalny materiał zapewnia bardzo wysoką nieprzepuszczalność pyłków – nawet na poziomie 97-100%. Tak uposażone okno, pozwoli nam cieszyć się świeżym, nieuczulającym powietrzem nawet przy otwartym na oścież oknie. Dodatkowym plusem jest ochrona przed owadami. Minusem natomiast jest ich dość spora nieprzepuszczalność światła.

Akcja aranżacja

Na koniec należy również wspomnieć o samej dekoracji okien. Wszelkiego rodzaju zasłony, żaluzje czy ciężkie kotary powodują nadmierne zbieranie się kurzu, a tym samym rozwój roztoczy. Nawet jeśli świetnie sprawdzają się jako dekoracyjne zasłony, mogą być wymagające w sprzątaniu. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet materiałowych. Ekologiczna tkanina zapobiega osadzaniu się szkodliwego kurzu, a na dodatek wygląda schludnie, dodając naszemu pomieszczeniu przestrzeni.

Życie alergika wymaga wielu wyrzeczeń, być może przedstawione przez nas  sposoby sprawią, że odpowiednio przygotowane okna w Waszych domach złagodzą zmagania z uczuleniem.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie