Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Mikrowentylacja – czy jest w każdym oknie?

Nowoczesne okna muszą być oczywiście szczelne by miały odpowiednie parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Jednak konieczna jest funkcja mikrowentylacji, żeby nawet bez otwierania okien pomieszczenia były wentylowane.

Doskonała szczelność okien czy to PVC czy aluminiowych jest ich ogromną zaletą. Stanowią solidną barierę przed aurą na zewnątrz, utrzymując ciepło lub chłód we wnętrzach, izolując od hałasów, a także poprawiając bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Jednak przy stale zamkniętych oknach bez mikrowentylacji mogą pojawić się problemy z wilgocią czy nawet pleśnią w pomieszczeniach.

Zdrowy mikroklimat

Zamknięte okna chronią przed zjawiskami atmosferycznymi takimi jak: deszcz, śnieg, silny wiatr czy niska temperatura. Jednak potrzebny jest przepływ powietrza by panował zdrowy mikroklimat we wnętrzach. I tu istotnym elementem w konstrukcji okien są okucia.

Rzecz w okuciach

Wszystkie okna oferowane przez firmę AdamS są wyposażone w nowoczesne okucia pozwalające na mikrowentylację. Specjalny zaczep umożliwia odpowiednie ustawienie klamki okiennej w takiej pozycji, która spowoduje rozszczelnienie okna, mimo że jest ono zamknięte. Dzięki temu okna chronią, ale i wentylują wnętrza.
Położenie klamki aktywujące funkcję mikrowentylacji (po lewej).

Nie tylko mikrowentylacja

Pamiętajmy jednak, że sama mikrowentylacja nie wystarcza. Niezależnie od pory roku należy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń poprzez otwieranie okien.

Wszystkie okna w ofercie AdamS posiadają funkcję mikrowentylacji

Każde z okien w naszej ofercie posiada funkcję mikrowentylacji. Poznaj modele z naszej linii okien COMFORT-LINE.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie