Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jakie okna wybrać do programu Czyste Powietrze? – Okna AdamS a Czyste Powietrze

Okna, które spełniają wymagania programu Czyste Powietrze

Podejmując decyzję o termomodernizacji budynku warto pamiętać, że można to zrobić taniej korzystając z programu Czyste Powietrze. Program obejmuje nie tylko wymianę źródła ciepła czy izolację termiczną domu, ale również wymianę okien. Muszą one jednak spełniać określone wymagania. Jakie?

Zacznijmy od tego, że program Czyste Powietrze trwa do końca 2030 roku jednak środki należy wydać do 31 listopada 2029 roku. Zatem czas podjąć decyzję o termomodernizacji. Jeżeli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego domu lub wydzielonych lokali mieszkalnych w budynku jednorodzinnym z wyodrębnioną księgą wieczystą możesz skorzystać z dotacji na termomodernizację budynku.

Istotnym czynnikiem wpływającym na poziom dofinansowania są dochody – szczegóły: Nowe okna z dofinansowaniem.

Wymagania wobec okien

Dofinansowanie można otrzymać nie tylko na okna, ale także na całą stolarkę otworową czyli także na drzwi zewnętrzne, drzwi tarasowe oraz okna połaciowe – dachowe. Stolarka powinna spełniać wymagania Warunków Technicznych obowiązujących od 2021 roku. Co za tym idzie maksymalne wartości współczynnika przenikania ciepła Uw nie mogą być większe, niż:

  • okna i drzwi balkonowe – max 0,9 W/m2K,
  • okna połaciowe – dachowe – max 1,1 W/m2K,
  • drzwi zewnętrzne – max 1,3 W/m2K.

Okna zgodne z normami

Nie jest więc obojętne jakie okna wybierzemy, chcąc je kupić i zamontować z dofinansowaniem z Czystego Powietrza. Należy sprawdzić u producenta jakim charakteryzują się współczynnikiem Uw. Wśród okien oferowanych przez AdamS są m.in. okna Passiv-Line S ze współczynnikiem przenikania ciepła 0,79 W/m2K (dla okna referencyjnego 1230 x 1480 mm).

Poznaj okno PASSIV-LINE S od AdamS

Sprawdź nasz system okien PASSIV-LINE S.

Okna i drzwi tarasowe AdamS, a program Czyste Powietrze

W ofercie AdamS znajdziesz szeroki wybór okien i drzwi tarasowych / balkonowych spełniających warunki programu Czyste Powietrze. Okna i drzwi tarasowe / balkonowe można znaleźć również na liście ZUM (uwaga należy sprawdzić współczynnik Uw w ofercie, ponieważ podane na liście współczynniki Uw są podane dla konkretnych wymiarów okien i drzwi tarasowych / balkonowych).

Okna AdamS PASSIV-LINE

Okna AdamS PREMIUM-LINE

Okna AdamS COMFORT-LINE

Drzwi Tarasowe / Balkonowe

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie