Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jakie są rodzaje szyb w oknach?

Rodzaje szyb w oknach

Nowoczesne okna są na ogół wyposażone w trzyszybowe pakiety dzięki czemu skutecznie izolują termicznie i akustycznie. Dzięki dużym przeszkleniom wnętrza są pełne naturalnego światła, przestronne i jasne. Jednak szyby „potrafią” więcej. Co? To zależy od ich rodzaju.

W zależności od rodzaju szyb można poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, komfort termiczny i akustyczny.

Szyba bezpieczna

Taka szyba przy rozbiciu rozsypuje się na niekaleczące kawałki lub zostaje zatrzymana w płaszczyźnie okna. Szyby klasy 01 i 02 chronią przed zranieniem w razie rozbicia natomiast szyby klasy P1 i P2 dodatkowo utrudniają przypadkowe zbicie szyby przy gwałtownym zamknięciu okna i utrudniają włamanie.

Szyba hartowana

Tam, gdzie istnieje zagrożenie przypadkowego uderzenia w szybę najlepiej wybierać szyby hartowane. Posiadają podwyższoną odporność na uderzenia mechaniczne. Są polecane do dużych witryn czy przeszkleń tarasowych.

Szyba antywłamaniowa

Pod względem skuteczności zastępuje kraty. Szyba antywłamaniowa znacznie utrudnia sforsowanie okna. Szyby klasy P3, P4 i P5 produkuje się przede wszystkim ze szkła laminowanego lub żywicowego.

Poznaj nasze okna w klasie RC3

AdamS produkuje certyfikowane antywłamaniowe okna w klasie RC3 w oparciu o system VEKA SL 82  wyposażone w okucia Siegenia TITAN AF zgodnie z normą DIN EN 1627:2011.

Szkło przeciwsłoneczne

Jest stosowane najczęściej w biurowcach, na fasadach budynków lub ogrodach zimowych. Odbija do 75% promieniowania cieplnego, co zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń.

Szyba dźwiękochłonna - do miejsc o podwyższonym hałasie

Redukcję hałasu określa się współczynnikiem Rw (podawanym w dB). Standardowe okna mają Rw około 30 dB. Tam, gdzie hałas jest bardziej uciążliwy potrzebne jest Rw co najmniej 35 dB. W pobliżu lotniska czy torów kolejowych najlepiej zdadzą egzamin okna akustyczne takie jak model PASSIV-LINE S firmy AdamS z najwyższymi Rw czyli 45 dB.

Okno PASSIV-LINE S

Poznaj okno PASSIV-LINE S z izolacyjnością akustyczną 45 dB od AdamS.

Szyba ECLAZ, czyli płacisz mniej za ogrzewanie

Okna z szybami ECLAZ pozwalają skutecznie zredukować koszty ogrzewania w sezonie zimowym. Jest to szyba, która przepuszcza do pomieszczeń nawet 10% więcej światła (określanego parametrem Lt) oraz energii słonecznej (oznaczanej jako g). Pakiety szybowe ECLAZ to więcej darmowego ciepła z energii słonecznej.

ECLAZ to optymalny komfort termiczny zimą w połączeniu ze skuteczną termoizolacją, dostępem do ciepła słonecznego i zminimalizowaniem efektu zimnej szyby.

Okno PASSIV-LINE ULTRA

Poznaj okno PASSIV-LINE ULTRA z pakietem szybowym ECLAZ od AdamS.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie