Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jak duże mogą być tarasowe drzwi przesuwne? – maksymalne wymiary

Jak duże mogą być tarasowe drzwi przesuwne?

Drzwi tarasowe podobnie jak wszystkie okna energooszczędne powinny mieć odpowiednie parametry techniczne. Duże tarasowe przeszklenia spełniają wymogi techniczne mają jednak pewne ograniczenia – maksymalne wymiary jakie mogą osiągać. Jak duże mogą być drzwi tarasowe?

Jeżeli chodzi o systemy drzwi przesuwnych to wykonuje się je zarówno z profili PVC jak i aluminiowych. Właśnie od materiału z jakiego są wyprodukowane profile zależą maksymalne wymiary drzwi przesuwnych.

Profile aluminiowe czy PVC – które wybrać? Oba materiały dobrze zdają egzamin. Warunek – muszą być to produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów takich jak np. AdamS.

Wprawdzie profile aluminiowe są uważane za zimniejsze jednak te nowoczesne, dobrej jakości są równie ciepłe jak modele z profilami z PVC. Przykład – aluminiowy system Yawal DP 180 PRIMEVIEW oferowany przez AdamS. System DP 180 jest nowoczesnym rozwiązaniem, którego podstawę stanowią profile aluminiowe z przekładkami termicznymi. Budowa systemu DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów.

Drzwi tarasowe PVC - HST PASSIV

Poznaj drzwi tarasowe HST PASSIV od AdamS.

SYSTEM YAWAL DP 180 PRIMEVIEW

Poznaj system Yawal DP 180 PRIMEVIEW.

Maksymalne wymiary drzwi tarasowych

Faktem jest, że jeśli chodzi o wymiary to profile aluminiowe mają niewielką przewagę nad tymi z PVC. Są oceniane jako bardziej stabilne i wytrzymałe zatem poleca się je szczególnie do okien w rozmiarze XL.

  • Maksymalne wymiary skrzydła PVC:
    • Stałe, nieotwierane – powierzchnia całkowita do 7 m2
    • Unoszono-przesuwne do 600 cm szerokości i 270 cm wysokości
  • Maksymalne wymiary skrzydła aluminiowego:
    • Stałe, nieotwierane – powierzchnia całkowita do 10 m2
    • Skrzydło unoszono-przesuwne do 1000 cm szerokości i 300 cm wysokości

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie