Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jakie okna wybrać do pokoju dziecka ?

Podstawową sprawą jest bezpieczeństwo. Dlatego okno w pokoju dziecka powinno mieć specjalne okucia zabezpieczające, blokady, bezpieczne szyby. Trzeba także zadbać o dobrą wentylację.

BEZPIECZNE OKUCIA W OKNIE W POKOJU DZIECKA

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie w oknach w pokoju dziecka okucia zwanego TBT (czyli uchylanie przed otwieraniem) – ZOBACZ. Dlaczego właśnie w pokoju najmłodszych się sprawdzi? Okucia TITAN AF TBT oferowane między innymi w oknach AdamS są wyposażone w klamkę z kluczykiem, a przy tym mają funkcję „uchył przed otwarciem” – to pozwala na swobodne uchylenie okna, by przewietrzyć pomieszczenia, ale jego całkowite otwarcie nie będzie możliwe. Okno można otworzyć na całą szerokość dopiero po odblokowaniu klamki kluczykiem.

Dlatego nawet jeśli dziecko przesunie klamkę do typowej pozycji w bok, to zamiast otworzyć okno, jedynie je uchyli. Natomiast, by otworzyć takie okno, trzeba je z pozycji uchylenia najpierw zamknąć, potem przekręcić kluczyk w klamce i dopiero wtedy ustawić klamkę w pozycji pionowej do góry, jak to się zwykle robi, gdy chcemy okno uchylić. Wymaga to dostępu do kluczyka, oraz siły i pracy obu rąk, z czym małe dzieci sobie nie poradzą.

System ten znajduje zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej takich, jak przedszkola.

BLOKADA PRZYPADKOWEGO OTWARCIA OKNA

To zabezpieczenie przed możliwością przekręcenia klamki w pozycję uchyłu, kiedy okno jest otwarte, i odwrotnie – przestawienia klamki do otworzenia okna, które jest już uchylone. Taka blokada zapobiega przypadkowemu wypadnięciu skrzydła okna.

BEZPIECZNE SZYBY

W pokoju dziecka okna są narażone na uderzenia zabawką czy piłką. Standardowe pakiety szybowe mają dużą wytrzymałość na „odważne pomysły” najmłodszych domowników, jednak warto zadbać o to, że nawet w razie zbicia, szyba nikogo nie pokaleczy. Szyby zwane bezpiecznymi są warstwowe lub hartowane. Mogą posiadać różne klasy. W klasie O 1, O 2 oraz P 1 A chronią przed zranieniem w razie rozbicia szyby, a także utrudniają jej rozbicie przy gwałtownym zamknięciu okna. W klasie P 2 A dodatkowo stanowią czasową ochronę przy próbie włamania.

MIKROWENTYLACJA W POKOJU DZIECKA

Okna muszą być oczywiście szczelne, jednak konieczna jest mikrowentylacja, by bez otwierania okna była możliwość wentylowania pomieszczenia.

Tę funkcję okna mają dzięki specjalnemu zaczepowi, umożliwiającemu odpowiednie przestawienie klamki okiennej, powodujące rozszczelnienie okna.

Pamiętajmy jednak, że kilka razy w ciągu dnia trzeba dokładnie przewietrzyć pokój, otwierając okno na kilka minut na oścież.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie