Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

6 popularnych błędów, jakich powinniśmy unikać przy wymianie okien

Żywotność większości okien to około 10 do 20 lat, zanim zaczną się psuć, a efektywność energetyczna domu zacznie spadać. Z wiekiem ich okucia zaczynają słabnąć, a powietrze i kurz zaczną wślizgiwać się do twojego domu. Może to być przyczyną zwiększonych rachunków za media. Jeśli tak, to czas wymienić okna. Sprawdźmy, jakich błędów powinniśmy unikać przy ich wymianie.

WYBÓR ZŁEGO TYPU OKNA

Okna nieznanej marki to zazwyczaj zły pomysł, ponieważ nie wiesz, czy możesz zaufać jakości. Najlepiej wybrać znaną markę działającą od wielu lat, mogącą poszczycić się nagrodami z dziedziny jakości oraz dobrym pakietem gwarancyjnym.Obecnie najpopularniejszą i najbardziej polecaną marką na rynku są okna z PVC. Niskie koszty utrzymania, różne wykończenia dostosowane do stylu i gustu Twojego domu i gwarancja zwiększenia wydajności domu. Jeśli zastanawiasz się, które okna wybrać podczas wymiany starych okna PVC,  to doskonały wybór.

KORZYSTANIE Z TEGO SAMEGO OKNA JAK PRZED WYMIANĄ

Wiele osób po prostu zamawia ten sam styl i markę okna, co nie zawsze jest mądre. Prawdopodobnie minęło kilka lat od ostatniej wymiany okien, a w tym czasie pojawiły się nowe modele i technologie, które mogą zapewnić lepsze wykończenie niż cokolwiek innego. Pamiętajmy, że dostępne obecnie okna są usprawniane przede wszystkim pod kątem energooszczędności i optymalizacji wentylacji wnętrz. Warto pomyśleć o możliwości poszerzenia już istniejącego otworu. Da nam to szansę na wstawienie większego okna czy wręcz stworzenie dodatkowego wejścia do naszego domu, dzięki doskonałym drzwiom przesuwnym. Tym sposobem otworzymy nasz dom na balkon czy ogród.

WYBÓR TANICH OKIEN

Koszt będzie ważnym czynnikiem przy wyborze okien zastępczych, ale nie powinien być jedynym. Pamiętaj, że dostaniesz to, za co płacisz. Im niższa jest cena, tym mniej lat produkt będzie Ci służył.Zamiast kupować najtańsze (lub najdroższe) okno na rynku, powinieneś szukać profesjonalnej opinii. Nasi eksperci mogą ocenić budżet i pomóc w wyborze produktu okiennego, który zapewni najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

WYMIANA OKIEN NA WŁASNĄ RĘKĘ

Jeśli szukasz długowieczności, energooszczędności i estetycznego wykończenia, samodzielna wymiana okien nie wysratczy. Wymiana okien jest czymś więcej niż zwykłym dopasowaniem ramy do otworu w ścianie.Każdy krok montażu wymaga pewnego rodzaju finezji, od izolowania krawędzi do szklenia szyb lub instalowania uszczelek, a właściciele domów bez dużego doświadczenia w instalacji okien prawdopodobnie zepsują, co najmniej jedną rzecz, niszcząc żywotność produktu, narażając przy tym swoje zdrowie przy ewentualnym wypadku.

NIE UWZGLĘDNIENIE SWOJEJ LOKALIZACJI

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre materiały okienne nie działają tak dobrze w niektórych regionach, jak w innych. Na przykład w miejscach, w których opady i wilgotność są wysokie, odradza się drewniane okna, ponieważ są one wypaczone pod wpływem ciepła i wilgoci. Porozmawiaj z certyfikowanym wykonawcą w Twojej okolicy, aby określić rodzaje materiałów, które będą sprawdzać się w Twojej lokalizacji.

IGNOROWANIE DOSTĘPNYCH ZABEZPIECZEŃ ANTYWŁAMANIOWYCH

Okna odgrywają główną rolę w kwestii bezpieczeństwa domu. Są najbardziej delikatnym punktem wejścia w większości domów, a dźwięk tłuczonego szkła nie przeszkadza sąsiadom, jeśli w ogóle go usłyszą. Rozważenie bezpieczeństwa przy wyborze okien zastępczych jest zawsze ważnym krokiem. Okna mogą być dodatkowo wzmocnione, dzięki pewnym procesom szklenia, które zwiększą odporność okna na uderzenia i poprawią odcień, przez co przechodniom trudniej będzie zobaczyć wnętrze. Można również zainstalować okucie antywłamaniowe, co utrudnia otwieranie z zewnątrz.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie