Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Okna AdamS od 30 lat na rynku

Od 30 lat w AdamS produkujemy energooszczędne okna i drzwi z PVC oraz aluminium. Od czasu, gdy w 1993 roku zaczęliśmy tworzyć historię naszej branży, zawsze przykładamy wagę do tego by nasze produkty posiadały najwyższą jakość. 

30 lat naszego doświadczenia to ponad 3 miliony wyprodukowanych konstrukcji okiennych w wielu wzorniczych i funkcjonalnych wariantachoraz współpraca z 500 aktywnymi parterami handlowymi w kraju i za granicą. Nasza aktywność na tych rynkach w tak długim czasie, jest możliwa dzięki zaangażowaniu, solidności oraz szerokiej gamie oferowanego asortymentu.

Firma AdamS to:

  • siedziba firmy o powierzchni prawie 30 000 m2 w Mrągowie przy ul. Leśna Droga;
  • plac manewrowo – rozładunkowy o powierzchni  29 000 m2;
  • hala produkcyjna o powierzchni 5700 m2 w Barczewie;
  • ponad 350 pracowników prezentujących wysoki poziom profesjonalizmu i fachowości;
  • linia produkcyjna PVCskłada się z w pełni automatycznych linii produkcyjnych, w skład których wchodzą: centra tnące, centra tnąco-obróbcze profili PVC, zgrzewarki 4-głowicowe, zgrzewarki 6-głowicowe współpracujące ze stacjami frezującymi i oczyszczarkami naroży oraz najnowocześniejsze roboty do zgrzewania kształtowego;
  • linia produkcyjna ALU to nowoczesne centra obróbcze firmy: Quadra i Phantomatic;
  • nowoczesne bufory i sorter szkła zespolonego;
  • linie produkcyjne i magazyny wyposażone w specjalistyczne suwnice;
  • własna flota samochodowa z pojazdami wyposażonymi w wózki widłowe.

Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami od lat

Stolarkę okienną z PVC produkujemy w oparciu o ofertę profili firmy ALUPLAST, DECEUNINCK i VEKA oraz naszą autorską linię produktów Passiv-Line Plus i Ultra, w których stosujemy wysokiej jakości okucia SIEGENIA.

Z kolei bazą konstrukcji aluminiowych są również sprawdzone systemy ALIPLAST, YAWAL i ALUPROF.

W przypadku pakietów szybowych współdziałamy z firmą Saint-Gobain Glass oraz Glass LT.

Współpraca z tak renomowanymi producentami pozwala nam oferować okna i drzwi, spełniające oczekiwania wymagających klientów.

Rozwój to jakość

Dzięki dynamicznemu rozwojowi, popartemu ciągłymi inwestycjami, firma AdamS dysponuje obecnie ogromnym potencjałem produkcyjnym.

Oferujemy energooszczędne, bezpieczne i trwałe okna oraz drzwi, które będą służyły naszym Klientom przez wiele lat, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Od 1993 roku, kiedy rozpoczęliśmy produkcję, rozbudowujemy nasze zakłady, udoskonalamy technologie, zatrudniamy najlepszych ekspertów z branży, by móc oferować produkty najwyższej jakości.

Nowoczesny park maszynowy, zbudowany z urządzeń światowych liderów, pozwala na realizację nawet najtrudniejszych zamówień. AdamS to wzór doskonale zaprojektowanego ciągu produkcji liniowej z wieloma urządzeniami, które automatyzują proces, dzięki czemu jest bardzo przyjazny pracownikom.

Na międzynarodowym rynku

Stale rozbudowujemy sprzedaż zagraniczną oraz od wielu lat uczestniczymy w międzynarodowych targach branżowych. Naszą ofertę prezentowaliśmy na targach Batimat w Paryżu, Fensterbau/Frontale w Norymberdze, Bau w Monachium, Resta w Wilnie czy Budma w Poznaniu.

Flagowy produkt

Rok 2009 był wyjątkowy w historii naszej firmy. Rozbudowaliśmy się na tyle, że nasze hale produkcyjne w Mrągowie i Barczewie zajmowały już 11,5 tysięcy m2. A w nich rozpoczęliśmy prace nad produkcją okna Passiv-Line.

Okno Passiv-Line Ultra jest naszym autorskim projektem, jednym z flagowych produktów AdamS. To okna przeznaczone przede wszystkim do budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego. Jest to koncept stanowiący nowy kierunek w myśleniu o energooszczędności. Zostały wyeliminowane, stosowane dotychczas w profilach wzmocnienia stalowe, które powodowały pogorszenie termiki. Okna posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz charakteryzują się  wyjątkową szczelnością na powietrze i wodę.

Firma AdamS uzyskała certyfikat potwierdzający produkcję okien Passiv-Line Ultra z certyfikowanych komponentów przeznaczonych do budownictwa pasywnego przebadanych przez Passive House Institute w Darmstadt.

Z kolei okno Passiv-Line S to okno przeznaczone do obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej, w których jest wymagane uzyskanie ponadprzeciętnych rezultatów w zakresie ograniczenia zużycia energii cieplnej, ograniczenia emisji CO2, przy jednoczesnym wysokim poziomie izolacyjności akustycznej oraz najwyższym osiągalnym dla konstrukcji z PVC poziomie ochrony mienia. PASSIV-LINE S zostało nagrodzone na targach Budma 2019 Złotym Medalem.

Innowacyjność na przestrzeni lat

Kolejnym krokiem milowym w rozwoju firmy AdamS było rozpoczęcie w 2013 roku współpracy z firmą SIEGENIA. Dzięki temu nasza stolarka otworowa jest wyposażona w wysokiej jakości okucia, co z kolei przekłada się na jakość i trwałość okien i drzwi oraz wygodę ich użytkowania.

W tym samym roku zdobyliśmy nagrodę Lider Innowacyjności 2013 oraz Złoty Medal MTB 2013. Za tymi nagrodami poszły decyzje o kolejnych etapach rozbudowy firmy – rozpoczęła się budowa nowej hali produkcyjnej przy ul. Leśna Droga w Mrągowie, która dwa lata później została uroczyście otwarta.

Rozbudowa firmy i hal pozwoliła na uruchomienie własnej produkcji szkła zespolonego. Otworzyliśmy także laboratorium, w ramach rozszerzenia Zakładowej Kontroli Produkcji.

Kiedy architekci zaczęli coraz częściej projektować nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami, wprowadziliśmy do produkcji wyjątkowy produkt – narożny system HST, czyli PASSIV CORNER VIEW. Został on doceniony przez branżę, co potwierdza nagroda w kategorii Najbardziej Innowacyjne Okna i Drzwi, przyznana podczas Konwentu Stolarki w 2017 roku. Nasze okno HST PASSIV CORNER VIEW otrzymało także Złoty Medal MTP 2017.

Nie spoczęliśmy jednak na laurach i w 2018 roku znów wprowadziliśmy innowacje – zaczęliśmy produkować okna Premium w nowatorskiej technologii V-Perfect. Polega ona na zgrzewaniu profili w sposób, który umożliwia precyzyjne ich połączenie, bez konieczności stosowania oczyszczarki do naroży. Dzięki temu łączenie profili staje się niemal niewidoczne. V-Perfect to kwintesencja naszej dbałości o szczegół – zarówno ten wizualny, jak i technologiczny.

O stosowaniu zaawansowanych technologii w fabryce AdamS świadczy m.in. fakt, że jako nieliczni posiadamy możliwość wykonywania okien w udokumentowanych klasach odporności na włamanie RC2 i RC3.

Działania proeko

W 2022 roku, w ramach 31. Konwentu Stolarki VIP, odbyła się pierwsza edycja EkoProdukt VIP – Najlepsze Okna, Drzwi, Bramy i Osłony. To wydarzenie propagujące najlepsze ekologiczne rozwiązania w branży stolarki otworowej. Doceniane są produkty podlegające kompletnemu recyklingowi, wyprodukowane z wkładem surowców wtórnych, jednocześnie zapewniające komfort użytkowania. Są to działania w kierunku rozwoju ekostolarki, nad czym w AdamS pracuje się od lat. Dowodem niech będzie nagroda EkoProdukt VIP dla AdamS za okno Passiv-Line Ultra. – To wyróżnienie nie tylko nobilituje, ale również mobilizuje do dalszej pracy i poszukiwań nowoczesnych rozwiązań w branży okiennej – komentuje Adam Pędzich.

Od lat działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju, z troską o czyste środowisko, które chcemy pozostawić następnym pokoleniom na pewno na więcej, niż kolejne 30 lat.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie