Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Skandynawski design okna. Postaw na prostotę

Skandynawski design to przede wszystkim surowość i minimalistyczne podejście do aranżacji wnętrz. Wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, lnu, bawełny świetnie wkomponowuje się w nordyckie krajobrazy. Charakterystyczna przestronność pokoi, jasna, chłodna kolorystyka i poczucie harmonii i czystości emanującej z wnętrza, przysporzyła temu stylowi międzynarodową popularność. Jak w kontekście skandynawskiego designu prezentują się okna? 

Nawet, jeśli nasz dom lub mieszkanie nie ma dużych wysokich okien obejdziemy się bez ich wymiany. Nie tylko rodzaj okna stanowi o stylu, lecz przede wszystkim jego wykorzystanie. Okno powinno stać się głównym punktem oświetlenia. Usuńmy więc ograniczające światło firany i zasłony. Jeśli nie chcemy z nich kompletnie rezygnować, pozwólmy, aby delikatne białe woalki rozpraszały promienie słoneczne po bokach okien, które tak wyeksponowane ujawni piękno naszego wnętrza. W przypadku, gdy cenimy sobie przytulny mrok, warto zainwestować w białe nieprzepuszczalne rolety naokienne.

Skup się na wykorzystaniu parapetu

W zależności od rozmiaru naszego parapetu, możemy umieścić na nim kilka delikatnych ozdób. Mała roślinka w miedzianej doniczce, czarna lampka kontrastująca z oświetleniem czy kilka książek podkreślających nasz charakter. Posiadając szeroki długi parapet, możemy zagospodarować naszą przestrzeń okienną pod klimatyczne siedzisko, na którym gorąca herbata nabierze nowego smaku. W tym celu warto wyposażyć się w bawełnianą lub lnianą szarą poduszkę i cienki koc, które spoczywać będą na parapecie. Gdy jednak naszym oknom towarzyszy skromny parapecik, rozsądnie jest zostawić go bez żadnych ozdób i skupić się na kolorze parapetu i sąsiadującym z nim kaloryferem. Biel i szarość naturalnie komponują się z surowym stylem przestronnego pomieszczenia. Mimo prostoty, pokój jest pełen światła nadając mu przytulną, spokojną aurę.

Jakie okna do skandynawskiego stylu?

Gdy mamy kompletną wizję naszego mieszkania musimy liczyć się z tym, że podstawowa rearanżacja może nie wystarczyć. Szczególnie, gdy widzimy, że nasze okna nie spełniają nie tylko naszych wymagań dotyczących wystroju, lecz również ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W takim przypadku warto dogłębnie przejrzeć ofertę okien, zastanawiając się nad nieszablonowymi rozwiązaniami.

Okna przygotowane pod określony wymiar dają możliwość zwiększenia wrażenia przestronności. Drewniane okna warto zastąpić dużo bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami, odpowiadającymi potrzebom nowoczesnego domu. Okleiny wspaniale imitujące drewno są dobrym substytutem, a różnorodność kolorów pozwoli na dopasowanie wyglądu okna do skandynawskiego designu. Rozległe okno w kolorze antracytu, kontrastujące z białą ścianą i przestronnym jasnym parkietem, stworzą harmoniczną kompozycję z praktycznymi minimalistycznymi meblami.

I choć do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze miesiąc, warto zastanowić się nad wyglądem swojego wymarzonego domu, łączącego prostotę i klasę. Jeśli planujecie wymianę okien, zapoznajcie się z trwającą do końca listopada ofertą Black Friday, którą znajdziecie na stronie adams.com.pl i facebookowym profilu firmy.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie