Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Zainspiruj się na jesień. Wyjątkowe dekoracje w Waszych oknach

W kalendarzu jesień i trzeba przyznać, że widać ją także coraz bardziej za naszymi oknami. Ale czy widać ją już na Waszych parapetach? Jakiego typu aranżacje jesienne przygotowujecie? Mamy dla Was kilka pomysłów i propozycji!

Jesień jest jedną z najbardziej nostalgicznych pór roku, warto ją zatem nieco urozmaicić, szczególnie w swoich domach. Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że odpowiednie dekoracje, czy to okienne, czy samych wnętrz naszych domów mogą wprowadzić do nich sporo pozytywnego klimatu, który jesienią może okazać się wyjątkowo potrzebny. Przedstawiamy kilka typów aranżacji okiennych na jesienne dni!

Prosto z ogrodu na parapet

Okienny parapet to doskonałe miejsce do zagospodarowania. Najczęściej trafiają na niego kwiaty, ramki ze zdjęciami, ale także okolicznościowe dekoracje. Jesienią warto sięgnąć po to, co znajdziemy w swoich domowych ogrodach. Dynie w różnym kształcie, jabłka czy gruszki w połączeniu z kolorowymi liśćmi mogą stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Starajmy się w tym przypadku nie przesadzać z wielkością i ilością, bo trudno byłoby dobrze zagospodarować trzykilogramową dynię, czy skrzynkę jabłek.

Prosto z lasu na Twoje okno

Jednymi z najpopularniejszych kompozycji okiennych jesienią są naturalne dekoracje z ususzonych liści. Można je przykleić do samej szyby, ale dość często obserwujemy kompozycję liści na parapecie, w której dodatkowo znajdziemy kasztany, żołędzie, czy szyszki z różnych drzew. Warto z pewnością wykorzystać liście różnych drzew, a nie tylko najpopularniejszych klonów czy kasztanowców. Liście każdego gatunku drzew przybierają bowiem różnorodne kolory, a dzięki ich wymieszaniu możemy sprawić, że okno czy parapet będą tworzyć różnokolorową całość.

Zmień zasłony na jesień

Dość prostym środkiem, ale przynoszącym ciekawy efekt dla całego wnętrza domu lub mieszkania, jest zmiana zasłon na te zbieżne z jesiennymi kolorami żółci, czerwieni i brązu. Będzie to dobry pomysł, ale tylko w przypadku, gdy te kolory nie „gryzą się” z kolorem ścian w Waszych domach. Jeśli macie żywsze kolory na ścianach, można stonować je zasłonami w odcieniach beżu czy bieli. Jesienią raczej odchodzi się od żywych kolorów zasłon i firan, wracając do nich wiosną i latem.

Stroiki na oknach

Stroikowa moda na drzwiach i oknach naszych domów trwa w najlepsze już od kilku lat. Przygotowujemy je najczęściej na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, ale czy nie warto pomyśleć o stroikach jesiennych? Tu zdecydowanie polecamy do wykorzystania wiklinę jako element, z którego zrobimy podstawę stroika, jak i liście, które możemy przykleić do niego. Można pomyśleć nad urozmaiceniem tego typu ozdoby, choćby świeczką w środku, czy owocami przyniesionymi z ogrodu.

Świece na oknie

Parapet to takie miejsce, w którym można postawić wiele rzeczy, a wśród nich jednym z częstszych elementów są świece. Jesienią dostosowujemy ich kolor do barw związanych z tą porą roku. W połączeniu z liśćmi, jabłkami czy szyszkami będą stanowić intrygującą kompozycję. Trzeba przyznać, że świece w tym przypadku rzadko spełniają swoją główną rolę, czyli dają światło. Częściej są tylko ozdobą, więc można pomyśleć o wstawieniu ich w nietypowe słoje, czy lampiony i uzupełnienie ich suchymi liśćmi.

Niezależnie od tego, którą z propozycji wybierzecie, a może skorzystacie z własnych pomysłów – życzymy Wam pięknej Złotej Polskiej Jesieni! Także w Waszych domach i na oknach!

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie