Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Przygotuj okna na wiosnę

Wiosna już niedługo zagości u nas w pełni. Wraz z nią budzi się do życia nie tylko natura ale także nasze okna. W tym artykule podamy kilka rad jak przygotować okna na wiosnę oraz zapoznamy się z wiosennymi trendami.

Wiosenne porządki to podstawa

Bez względu na to jakie mamy okna i jak ciekawie chcielibyśmy je udekorować, nie możemy zapomnieć dokładnym umyciu naszych okien. Nawet najpiękniejsze dekoracje nie odwrócą uwagi od nieczystych szyb zawilgotnionych uszczelek i zakurzonych parapetów. Dlatego zaopatrując się w proste środki czystości, poświęć chwilę czasu aby odświeżyć okno po zimie. Tym sposobem zmienisz estetykę okna i poczujesz wiosenne odświeżenie. W temacie mycia okien zapraszamy do artykułu „Bez smug, czyli sprawdzone sposoby na mycie okien”

Okienne dekoracje

Najnowsze trendy w aranżacji okien stawiają przede wszystkim na lekkość, zwiewność oraz delikatność. To w jaki sposób udekorujecie okno i  parapet, może podkreślić klimat danego wnętrza. Romantyczną atmosferę w sypialni zaakcentują ustawione na parapecie lampiony lub latarenki. Zaczytany klimat domu mola książkowego odda stworzona na parapecie mini biblioteczka. Podróżnicy i fani zbieractwa wszelkiego mogą eksponować swoje kolekcje – najlepiej w szklanych słojach. Rękodzieło własne czy sprezentowane przez przyjaciół wzbogaci nasze okno i przywoła dobre wspomnienia. Przywieszone do karniszy gałązki czy zwisający nad oknem łapacz snów będą również świetnymi dekoracjami. Do pracy możemy zachęcić dzieci i znajomych aby przynosili kamyki i kwiaty które możemy postawić na parapecie. Wiosna lubi życie, więc żywe kolory naszego okna doskonale wpiszą się w obecnie panujące trendy.

Sezon na zasłony, elegancja w twoim domu

Jakie zasłony będą królować tej wiosny? Przede wszystkim stawiając na naturalne produkty, podkreślimy budzącą się do życia wiosenną naturę. W naszych domach dobrze będą wyglądać zasłony z materiałów lnianych, jedwabnych czy bawełnianych. Nie zabraknie również ciężkich kotar w teatralnym stylu. Nasze pomieszczenie z ciężkimi zasłonami nabierze wyjątkowego stylu i elegancji. Jeśli chodzi o kolory, tej wiosny króluje zieleń w odcieni szałwiowym i morelowa pomarańcza. Zasłony uzupełnią się ze stylem skandynawskim zbudują piękny i wyjątkowy klimat naszego miejsca. Żywe kolory i zasłony z naturalnych materiałów skutecznie wybudzą was z zimowego snu.

Duże przeszklenia i skandynawski design

Skandynawski design kojarzy nam się z surowością i prostotą. Jednak przestronność wnętrza i duże przeszklenia, jak na przykład tarasy z systemem przesuwnym to strzał w dziesiątkę na tegoroczną wiosnę. Największym plusem dużych przeszkleń jest większa ilość światła jakie wpływa do naszego mieszkania czy domu. To właśnie naturalne światło wydobędzie wydobędzie z naszego domu wszystkie kolory, w jakie bogate są nasze ozdoby i dekoracje. Dzięki dużym tarasom będziemy mogli cieszyć się wiosennym grillem lub wypoczywać na słońcu wewnątrz naszego domu mimo wiosennego chłodu. Skromne wyposażenie i podkreślanie na każdym kroku przestrzeni, to cechy charakterystyczne designu skandynawskiego, które nie muszą wcale kojarzyć się z szarością, lecz dać ożywczy oddech barwnemu otoczeniu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić. Nasze duże przeszklenia powinny być udekorowane skromnie i z gustem, bez zbędnego przepychu.

Decyzja o wyborze systemu przesuwnego może być znacznie łatwiejsza, gdy odwiedzicie Państwo nasz salon i na żywo przetestujecie wspomniane systemy przesuwne. Warto nadmienić, że w swojej ofercie posiadamy także system SMART-SLIDE – hybrydowe rozwiązanie łączące rozwiązania PSK i HST, tak by sprostać wysokim wymaganiom przy minimalnej cenie. Dla klientów pragnących wykorzystać cały potencjał przestrzeni, oferujemy także rozwiązanie narożnego wyjścia na taras HST PASSIV CORNER VIEW. Niski próg oraz narożne przeszklenie tworzą przestrzeń zintegrowaną z naturą. Zapraszamy do firmy ADAMS aby skonsultować państwa wątpliwości i otrzymać fachową obsługę.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie