Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Początek stylu industrialnego

Duże przeszklenia, okna ze szprosami, otwarte przestrzenie, odkryta cegła, goły tynk i widoczne rury na ścianach to tylko kilka elementów, które są widoczne w stylu industrialnym. W tym artykule dowiecie się, gdzie to wszystko się zaczęło.

Gdzie narodził się i powstał?

Początek stylu industrialnego sięga lat pięćdziesiątych, a narodził się w Stanach Zjednoczonych. Podczas panującej recesji wiele firm upadło, pozostawiając po sobie ogromne magazyny i fabryki. Często lokalizacja takich budynków były w samym centrum miast. Idealne miejsce na rozwój swoich prac artystycznych, gdzie można było tworzyć wystawy poprzez wykorzystywanie dużych przestrzeni. W takich pomieszczeniach pracowali i tworzyli swoje pracownie artystyczne: malarze, fotografowie, rzeźbiarze czy nawet muzycy. Do jednych z posiadaczy mieszkania w fabryce był artysta Andy Warhol (twórca nurtu pop-art.), który przeprowadził się z Pittsburghu do Nowego Jorku. To właśnie w Nowym Jorku, Andy Warhol założył swoją legendarną pracownię „Silver Factory”, gdzie odbywały się różne wydarzenia i spotkania z gwiazdami np. Bob Dylan. Studio znajdowała się po dawnej fabryce kapeluszy, przy East 47 Street na Manhattanie.

Duże przeszklenia i przestrzenie

Loft- oznacza pomieszczenie i określenie powstało w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest wykorzystywane w stylu industrialnym. Styl doskonale sprawdzi się w dużych przestrzeniach, gdzie znajdują się wysokie sufity i okna. W takiej przestrzeni możemy umieścić wszystko, dysponujemy dużym obszarem, w którym mogą pojawić się różne rzeczy, jedynie zależy to od naszej wyobraźni. Do dużych przestrzeni dobrze, będą pasować aluminiowe okna nieotwierane np. Star 90, które mogą mieć wielkość nawet do 10 metrów kwadratowych. Okna sprawią ze nasze pomieszczenie, będzie żywe z dużą ilością światła. W oknach możemy zastosować szprosy szybowe, które podzielą nasze okno i jeszcze bardziej przyciągną uwagę naszych gości. Metal jest głównym elementem dekoracyjnym w tym stylu. Przestrzeń jest ważna, dlatego nie stawiajmy niepotrzebnych ścianek, które tylko niepotrzebnie przeszkodzą i zaburzą harmonie w mieszkaniu. Loft idealnie sprawdzi się w dużych aglomeracjach, w których mamy możliwość pozyskania dużych pomieszczeń, w których mieściły się dawne fabryki lub magazyny. Minimalizm jest kluczem podczas realizacji takich projektów.

Na co należy zwrócić uwagę podczas projektu ?

Kolorystyka jest bardzo ważna we wnętrzu industrialnym, odpowiednie dobrane kolory nadadzą niepowtarzalnego i jedynego charakteru naszego pomieszczenia. Podczas projektowania wybierz biel, różne odcienie szarości, szarobrązowy oraz delikatne barwy beżu. Postaw na neutralne barwy, dzięki którym twoje pomieszczenie zyska i będzie wyglądać wyjątkowo. Takie barwy stanowią idealne tło np. dla mebli. W przestrzeniach loftowych dobrze jest wykorzystać metal i szkło, odkryty beton oraz cegły, które odkryją i pokażą niepowtarzalny styl i charakter twojego pomieszczenia. Do Twojego pomieszczenia będzie wpadać naturalne światło, które ożywi przestrzeń. Kolorystka ram okiennych jest również ważna. Idealnie w stylu industrialnym będzie pasować kolor grafitowy czy też okna aluminiowe firmy Adams. Jako dodatek możesz użyć wielu roślin, które jeszcze bardziej będą nadawać niepowtarzalnego i naturalnego wystroju mieszkania. Nie bój się wystających rur w ścianach, odkrytych metalowych filarów czy drewnianych podłóg. W projektowaniu i dekorowaniu mieszkania nie zapomnijcie o niepowtarzalnych dodatkach takich jak np. fotele z PRL-u, obrazy i duże lustra, które możemy postawić na podłodze.

The Brooklyn loft

Nowojorskie lofty w stylu industrialnym to niewątpliwie idealne wzory do naśladowania, są to niepowtarzalne miejsca, w których minimalizm łączy się z eleganckim stylem. W skrócie lofty mają swój charakter w przestronności oraz dużej powierzchni, w której można zrobić wiele- naprawdę wiele. Idealne miejsca dla fotografów, malarzy, artystów, rzeźbiarzy i wszystkich tych, którzy potrzebują i odnajdują się w dużej przestrzeni. Fotograf wykorzysta miejsce do swojego loftowego studia, gdzie przez duże przeszklenia będzie wpadać naturalne światło, a rodzina do wspólnych posiłków przy dużym stole. Duże przeszklenia idealnie nadadzą się do loftów w stylu industrialnym, które sprawią niepowtarzalny i wyjątkowy urok naszego miejsca. Jeśli chcesz nadać jeszcze bardziej niepowtarzalny klimat, twojego pomieszczenia możesz wykorzystać np. okna customizowane, które będą punktem zainteresowania w twoim pomieszczeniu. Są to okna, które mogą posiadać wyjątkowy kształt i wielkość.

Możemy wykorzystać wiele rozwiązań, od dużych przeszkleń, aż po wyjątkowy kształt okien w mieszkaniu. Stolarka aluminiowa sprawdzi się doskonale w stylu industrialnym. Pamiętaj przy tym wszystkim o zachowanie minimalizmu, który staje się coraz bardziej popularny. Mamy nadzieje, że dowiedzieliście się ciekawych informacji. Zapraszamy do kontaktu www.adams.com.pl

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie