Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jesienne wnętrza w stylu boho

Polska złota jesień już za moment rozpocznie się, a my będziemy mogli podziwiać niesamowite barwy, które będą widoczne za naszymi oknami. Dlaczego jesienne wnętrza w stylu boho?

Co z tym stylem?

Boho wzięło się od francuskiego słowa: la bohème, które oznaczało 'cyganeria’. Styl został zapoczątkowany w XVIII wieku we Francji. Wyniku wybuchu rewolucji francuskiej, wielu artystów zostało pozbawionych swoich majątków, w ten sposób zostali zmuszeni do przyjęcia minimalistycznego stylu życia. Cechy, które wyróżniają styl boho to umiar, prostota, naturalność i zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła. Początkowo styl boho przed laty był nazywany etno. To styl, w którym łączy się często niepasujące do siebie wzory i materiały. Pomieszczenia stają się ożywione przez dodatki, które często są wykorzystywane dla podkreślenia i stworzenia wyjątkowego miejsca.

Ozdoby

Wiklina, ceramika, kolorowe dywany, ale głównie naturalne materiały, które są wykorzystywane jako ozdoby wnętrza w stylu boho. Plecione makatki świetnie sprawdzą się na ścianie, ale nie tylko. Na ścianach nie może zabraknąć obrazów czy też grafik, które podkreślają swoim urokiem. Ten styl głównie bazuje na naturalności.

Kolorystyka we wnętrzach w stylu boho

Jakie kolory dominują we wnętrzach? Są to żywe barwy, ale też różnorodna kolorystyka w tym: barwy ziemi, beże, brązy, biel, czerń, zgaszona zieleń, miodowy odcień żółtego. Zastosowanie kolorów, które ożywiają nasze pomieszczenie, a my zyskamy dodatkowej energii. 

Zieleń w naszym pomieszczeniu w stylu boho

Wnętrze w stylu boho stawia na naturalność, dlatego kluczową cechą jest duża ilość roślin we wnętrzu. Od małych kaktusów, po duże kwiaty typu monstera, daktylowiec czy też bananowiec oraz rozmaite drzewka doniczkowe. Kwiaty sprawią, że nasze pomieszczenie będzie ożywione. Roślinność możemy umieścić wszędzie! Na wysokich taboretach i stolikach, parapetach, półkach czy też w doniczkach, które zostaną zamontowane do sufitu za pomocą haczyków.

‘’Styl boho uznawany za wnętrze pełne szaleństwa’’

Tak jak na początku pisaliśmy o pięknej złotej jesieni, to stworzenie jesiennego wnętrza w stylu boho nie wymaga od nas dużego zaplecza finansowego. Wystarczą chęci! Przypominamy, że Promocja ” Przesuńmy się bliżej natury” przedłużona do 30.09.2021- zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Jesienne wnętrza: 

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie