Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Budujesz taras, a może remontujesz swój balkon?

Dzisiaj dowiesz się kilka ciekawostek i otrzymasz kilka rad jak najlepiej zaaranżować swój taras i balkon.

Zbuduj taras i balkon w dobrym stylu

Jeśli stoi przed Tobą budowa lub remont tarasu, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Na początku wybierz jaki rodzaj materiału zostanie wykorzystany do budowy podłogi. Do tego możesz wykorzystać drewniane deski lub płytki, które zostaną ułożone na przygotowane podłoże z betonu. Dzisiaj do budowy tarasów, wykorzystujemy drewno, ale np. betonowe płytki również znajdą swoich zwolenników. Drewno nadaje jedyny i niepowtarzalny wygląd, i naszego miejsca. Do wyboru możesz wykorzystać deski sosnowe i świerkowe,  deski dębowe, które musisz zaimpregnować, deski tarasowe ryflowane z drewna egzotycznego. Podłoga jest bardzo ważna, przecież będzie narażona przez Was na taneczne wieczory i musi posłużyć Wam na lata. Jeśli jesteście na etapie projektowania domu i wyjścia na zewnątrz. Warto uwzględnić w projekcie duże drzwi tarasowe np. HST lub Smart Slide, które dadzą nam swobodne wyjście na taras. Do remontu podłogi balkonu postaw na deski! Drewno nada niepowtarzalny klimat, który sprawi, że będziesz czuć się jeszcze bliżej natury.

Jakie wybrać meble?

Zbuduj swój kącik, w którym będziesz mógł wypocząć. Napić się kawy, poczytać książkę czy poczytać tego bloga. Do budowy kanapy wykorzystaj palety, które świetnie sprawdzają się i nadają swój niepowtarzalny klimat. Stolik możesz wykonać również z palet lub z pustych rolek (szpuli) po kablach. Co potrzebujesz, aby zrobić takie DIY ? Potrzebujesz niewiele, od papieru ściernego, po bejce oraz  pędzel, dzięki któremu pomalujesz palety. Skrzynki po jabłkach możesz wykorzystać jako stojaki do kwiatów, a na podłodze umieść dywan, który dobrze sprawdzi się jako element dekoracyjny. Wykorzystaj żarówki zamontowane na kablu, które zamontuj pod sufitem lub na drewnianej antresoli. Oświetlenie w nocy stworzy niepowtarzalny klimat. 

Jakie wybrać ozdoby i kwiaty?

Różnej wielkości poduszki, które doskonale będą wyglądać na kanapie. Świecę umieszczone na stoliku lub na półkach, które wieczorem rozpalone będą wyglądać niesamowicie. Donice, w różnej wielkości, a w nich piękne kwiaty! Od Dalie po Hortensje, Pelargonie, Bratki, Begonie, Petunie. Zajrzyjcie na nasz profil na instagramie @adamsokna, gdzie każdego dnia pojawiają się interesujące treści. Dobrym rozwiązaniem do stworzenia prywatnej przestrzeni jest wykorzystanie trzciny, dzięki której możemy zbudować ścianę.

Biel czy antracyt ? Jaki kolor wybrać

Zdecydowanie biel pięknie komponuje się z drewnianą podłogą, a kwiaty które rosną na balkonie, jeszcze bardziej stworzą klimat tego miejsca. Biel jest neutralną barwą i wszystkie dodatkowe przedmioty zlokalizowane na tarasie lub balkonie nadadzą dodatkowego podkreślenia tego miejsca. Z kolei antracyt to popularny kolor w 2021 roku, który wzbogaca wystrój swoim ciemnym odcieniem. Antracyt zagościł również w kolorystyce okien, gdzie okna nabierają jeszcze większej klasy i elegancji. Jeśli masz takie okna, to śmiało możesz wzbogacić tym właśnie kolorem jedną ze ścian.

Wymarzony taras i balkon

Aby stworzyć idealne miejsce, w którym będziemy wypoczywać na świeżym powietrzu, zastanówmy się czego oczekujemy. Sprawdźmy różne rozwiązania, które będą najlepsze dla naszych potrzeb. Inspirujmy się otoczeniem! Dzisiaj ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie ciekawych projektów: zrób to sam, aby stworzyć niepowtarzalne i wymarzone miejsce, w którym odnajdziemy spokój. Taras i balkon może być jednym z nich! A Wy już macie swoje miejsce?

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie