Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jak udekorować drzwi wejściowe – pomysły na jesienne ozdoby

Piękne kolory, właśnie teraz pojawiły się za naszym oknem, możemy podziwiać i dokumentować np. na jesiennych fotografiach. Złota polska jesień to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych pór roku, która zachwyca nas pod względem niesamowitych barw.  

Ach ta złota polska jesień!

Jesień to czas, w którym konta na Instagramie są przepełnione pięknymi kolorowymi zdjęciami, wszystko dzięki kolorowym drzewom, które wzbogacają nasze kadry. Jesień rozpoczęła się 23 września, a potrwa do 21 grudnia. Czas spędzany na świeżym powietrzu, gdy jest piękna pogoda i tak niesamowity/niepowtarzalny obraz, który daje nam energię do działania. Jeśli mamy słoneczną pogodę za oknem to warto skorzystać z niej, aby złapać dodatkową witaminę D3.

Jak udekorować drzwi wejściowe?

Na początku zacznijmy od tego, aby nasze drzwi były czyste. Spędźmy ranek lub popołudnie na wyczyszczeniu drzwi, na których mają już niedługo wisieć nasze ozdoby, które będą zwracać na siebie uwagę. Zwróćcie uwagę na stan uszczelek, czy nie należy ich teraz wymienić. Będzie to dobry czas na konserwacje przed zimą. Jeśli nasze drzwi są już czyste, a uszczelki nie wymagają wymiany, możemy zaczynać dekorować nasze drzwi. Pamiętajmy, że drzwi to nasza wizytówka domu, która zaprasza domowników, jak i gości, aby wejść do środka.

Jesienny wianek na drzwi

Wianek to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm. Jedna rzecz, która zostanie umieszczona na drzwiach, zwraca naszą uwagę. Piękny wykonany wianek możemy zrobić sami lub kupić w kwiaciarni. Lawenda idealnie nadaję się do wianków oraz pęczków bukietów. Lawenda kwitnie do końca października, więc mamy jeszcze czas na pozyskanie lawendy z pola. Wianek z kolorowych liści? Oczywiście, że tak! Kolorowe liście pięknie tworzą jesienną kompozycję np.: z jarzębiną, której czerwone owoce zwracają uwagę. Jako akcent powinniśmy wykorzystać czerwoną kokardę. Wianek możemy zawiesić na jednym gwoździu lub na jutowym sznurku, który przeciągniemy na drugą stronę drzwi i za pomocą taśmy przykleimy sznurek do drzwi. Wianuszki świetnie sprawdzą się na drzwiach tej jesieni.  

Żywe rośliny- mały akcent na drzwiach

Małe akcenty, które możemy zawiesić na drzwiach to np.: gałązki iglaków, jarzębina oraz wrzos, które są zawieszone na jutowym sznurku. Wrzos równie dobrze sprawdzi się w drewnianej doniczce, którą możemy ustawić przed naszymi drzwiami jako element dekoracyjny.

Jutowy materiał jako ozdoba

Jutowy materiał możemy wykorzystać do stworzenia niesamowitych dekoracji, wianków, jak i akcentów, które umieszczone na drzwiach lub przed nimi będą zwracać uwagę naszych gości. Materiał oraz sznurek jutowym wykorzystywany jest do wielu rodzajów dekoracji oraz ozdób. Dobrze komponuje się z bukietem, który możemy umieścić na drzwiach lub włoży mały element do wazonu.

Dodatkowe akcenty

Jeśli do naszych drzwi prowadzą schody to na ich stopniach, możemy ustawić jesienne akcenty, które jeszcze bardziej wzbogacą nasze drzwi.

Akcent pierwszy to świecące lampiony w szklanych wazonach. Do zrobienia ich wystarczy wazon lub duży słoik, do którego wkładamy świecę lub światełka LEDowe, które są bardziej bezpieczne, niż prawdziwy ogień. Na dno wkładamy jutowy worek, później dodajemy jeszcze trochę kasztanów lub żołędzi i całość stawiamy na stopniu. Nie zapomnijcie włożyć światełek, które wieczorem mają się zapalać.  

Drugim akcentem są dynie, których środek może być również wzbogacony o światło. Dynie możemy ustawić na drewnianych skrzynkach po jabłkach lub na liściach, które zbierzemy w lesie lub przed naszym domu.

Ostatni akcent, który niesamowicie zwróci uwagę to bukiet róż wykonany z liści. Takie bukiety możemy włożyć w szklane wazony, a wazon możemy owinąć dodatkowo sznurkiem jutowym. Wykorzystajmy do ozdoby jeszcze małe światełka ledowe, które swoim akcentem jeszcze bardziej podkreślą niesamowite bukiety.

Postawcie na kreatywność

Podczas dekorowania swoich drzwi, jak i otoczenia nie zapominajcie, aby spędzić dobry czas podczas pracy. Wykorzystajcie pogodę, która jest za oknem i zabierzcie swoich bliskich do lasu, aby pozbierać liście, kasztany, żołędzie i wszystko inne co będziecie mogli wykorzystać do ozdoby waszych drzwi. Przy takiej aktywności spędzicie dobry czas na świeżym powietrzu ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

Więcej na www.adams.com.pl

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie