Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Akcesoria okienne które wzbogacą Twe okno

By cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, warto przeanalizować dostępne akcesoria. Usprawnią one Wasze korzystanie z okien czy drzwi i rozszerzają ich możliwości, pozwalając na lepsze dopasowanie się do naszych oczekiwań.

Równowaga wentylacji bez otwarcia okna

Jednym z takich akcesoriów jest na przykład nawiewnik. Okna nastawione są na jak największą izolacyjność, co może mieć duży wpływ zarówno na wentylację pomieszczeń, a co za tym idzie poziom wilgotności w pomieszczeniach. Ma to tym większe znaczenie gdy różnica temperatury na zewnątrz okna i w środku pomieszczenia jest diametralnie różna. Wtedy z pomocą przychodzą nawietrzniki. Dzięki nim, nie musimy martwić się czy odpowiednio wietrzymy nasze pomieszczenie, a zużycie energii będzie stało na satysfakcjonującym poziomie, nie wyziębiając naszego pokoju. Nawiewnik okienny składa się z dwóch części – czerpni zewnętrznej i okapu wewnętrznego. Część zewnętrzna pełni z reguły jedynie funkcję maskującą otwór zewnętrzny, natomiast część wewnętrzna może posiadać regulator strumienia powietrza. Nawiewniki mogą być ręczne, ciśnieniowe, oraz higrosterowane. Rodzaj nawiewnika określa mechanizm rozszczelniania nastawiony kolejno na: manualne nastawienie, określone ciśnienie powietrza w pomieszczniu lub zadany poziom wilgotności.  

Bezpieczna klamka

Klamka to jeden z elementów okna, którego używamy najczęściej. Ustawiając klamkę w odpowiednich pozycjach, mamy bezpośrednia kontrolę nad otwarciem i zamknięciem okna. Dlatego tak ważne jest aby ten element spełniał nie tylko walory wytrzymałościowe i estetyczne. W wielu przypadkach klamki wymagają dodatkowej funkcji. Funkcja uchylenia okna przed otwieraniem to doskonałe rozwiązanie w przypadku, w którym chcemy wietrzyć nasze pomieszczenie przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed otwarciem. Taką możliwość dają nam klamki Siegienia połączone z okuciami TITAN AF TBT. To właśnie funkcja TBT sprawia że nasze okno zabezpieczone kluczykiem umożliwia delikatne rozszczelnienie bez możliwości otwarcia. Rozwiązanie to wykorzystywane jest szczególnie przez rodziców małych dzieci, aby wykluczyć możliwość wypadnięcia podopiecznych. 

Uchył w zgodzie z sezonem

Kolejnym bardzo ciekawym dodatkiem, łączącym się z okuciami TITAN, jest rozwórka zima-lato. Gdy nasze okna są już umieszczone w ścianach, montaż tego dodatku nadal jest łatwy, a umożliwia on wietrzenie okna w dwóch wariantach. W okresie zimowym uchył ograniczony jest tylko do 40mm szczeliny co dobrze sprawdzi się np. w pomieszczeniach kuchennych, których nie chcemy wyziębić bez rezygnacji ze świeżego powietrza. W okresie letnim bardzo często chcemy aby nasze okno dawało nam przyjemne orzeźwienie, lecz bez ryzyka przeciągów, czy chmary nieproszonych gości w postaci wlatujących masowo insektów. Jednym sprawnym ruchem możemy przełączyć się między trybami rozwórki i nie obawiać się, że okno samo się zamknie. Zintegrowane zabezpieczenie skutecznie chroni przed zatrzaskiwaniem. 
 
Dodatkowe akcesoria są ciekawym urozmaiceniem w naszych przeszkleniach. Personalizują użytkowanie naszych okien i sprawiają, że poczucie zwiększonej kontroli jest w tym przypadku równoznaczne ze zwiększonym komfortem. Pamiętajmy również, aby wybór akcesoriów, dopasować do estetyki Waszych okien tak, by doskonale wpisywały się w wystrój Waszego wnętrza. 

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie