To zależy od tego, gdzie mają być zamontowane i jakie efekty chcemy osiągnąć. Pakiety trzyszybowe mają lepsze parametry od pakietów dwuszybowych, ale są od nich droższe i cięższe.
Nowoczesne szyby zespolone są ciepłe dzięki temu, że przestrzeń pomiędzy taflami szkła jest wypełniona gazem szlachetnym – najczęściej argonem lub kryptonem. Taka technologia zdecydowanie poprawia właściwości izolacyjne pakietu szybowego. Ważna jest również ramka dystansowa między szybami. Do niedawna była wykonywana z metalu, który często stawał się mostkiem cieplnym. Obecnie standardem jest tzw. ciepła ramka, wykonana z tworzywa sztucznego. Właściwości pakietu szybowego zależą także od szkła, jakie zostało w nim użyte. Standardem są szyby o grubości 4 mm, ale szkło klejone może też mieć grubość 6 mm.
DWIE CZY TRZY SZYBY?
Standardowe dwuszybowe (czyli jednokomorowe) pakiety to zazwyczaj 4/16/4 – składają się z dwóch szyb o grubości 4 mm, umieszczonych w odległości 16 mm od siebie. Wraz z rosnącymi wymaganiami energooszczędności, jakie stawia się budynkom, producenci podnieśli izolacyjność termiczną szyb, dokładając dodatkową szybę. Pozwoliło to znacznie poprawić współczynnik przenikania ciepła – dwukomorowe pakiety szybowe mają zwykle Ug=0,9-0,5, ale są też szyby o bardzo niskim Ug=0,3.