Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Więcej naturalnego światła w pochmurne dni

Słońce nie tylko daje nam energie, ale również pozytywnie wpływa na naszą odporność i poprawia nastrój. Słońce jest najlepszym źródłem na pozyskanie witaminy D3.

Czy wiesz, że…

Dziennie spędzamy 90 % naszego czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Ważnym elementem w pomieszczeniach powinna być dobra wentylacja oraz dostęp do naturalnego światła. Do naszego pomieszczenia między godziną 7-dmą, a 17-stą czas naświetlania pomieszczeń nie powinien być krótszy, niż 3 godziny dziennie. Już w 1877 roku dwójka naukowców odkryła, że słońce zabija zarazki. Witamina D pomaga dla naszego organizmu lepiej wchłaniać fosforany i wapń, które odpowiadają za zdrowe kości i zęby. W okresie od końca marca w Polsce witaminę D pozyskujemy dzięki ekspozycji światła. Ten cykl trwa prawie do końca września. Witamina D jest ważnym elementem, która powinna znajdować się w naszym ciele, braki mogą powodować u dzieci krzywice, a u dorosłych może dojść do osteomalacji.

Więcej naturalnego światła!

Skoro ważnym elementem jest odpowiednia ilość naturalnego światła w pomieszczeniu to, w jaki sposób możemy to uzyskać? W odpowiedzi przychodzi szyba ECLAZ, którą możemy wykorzystać w naszym pomieszczeniu. Szkło z powłoką ECLAZ to innowacyjne, niskoemisyjne szkło Saint-Gobain. Zostało wyprodukowane i przeznaczone do produkcji najwyższej jakości szyb zespolonych z wykorzystaniem przełomowych technologii jak największych parametrów szyby. Jeśli zależy nam, aby w naszym pomieszczeniu w pochmurne dni było więcej naturalnego światła to szyba ECLAZ, w pełni spełni swoją funkcję.

Co zyskamy przez zastosowanie szyby ECLAZ?

Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii przy produkcji ECLAZ, zyskujemy poprawę wydajności energetycznej do 20 %. W sezonie zimowym zmniejsza się potrzeba grzewcza, co sprawia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz znaczną oszczędność energii. Mniejsze zużycie energii do ogrzania naszego domu sprawi, że powinny być zmniejszone nasze koszty, a w naszym portfelu powinno zostać więcej pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na inne wydatki. Poprawa dostępu do światła dziennego to, aż 10 %. Komfort, który uzyskujemy dzięki poprawie dostępu do światła dziennego, to również wiąże się z redukcją światła sztucznego w naszym pomieszczeniu. Parametry szyb wykonanych w oparciu o szkło ECLAZ sprawiają, że już dziś spełniają one surowe wymogi prawne dotyczące energooszczędności nowych budynków, które obowiązywać będą w przyszłości. Domy energooszczędne i zastosowanie odpowiednich elementów to przyszłość, która poprawia zmniejszenie zużycia energii oraz emisji dwutlenku CO2. Dzięki szybkie ECLAZ zyskujemy estetyczny wygląd, izolację termiczną, zyski cieplne, dostęp do światła naturalnego.

Jeśli chcecie zastosować i wykorzystać szyby ECLAZ do uzyskania lepszych parametrów w waszym domu to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki wykorzystaniu zmniejszymy zużycia energii. Zapraszamy do śledzenia profilu @adamsokna na Instagramie, gdzie każdego dnia publikujemy interesujące treści.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie