Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Zadbaj o okna zaraz po ich montażu

Prawidłowy montaż to oczywiście podstawa, by na długo cieszyć się pięknymi oknami w naszym domu. Za to oczywiście odpowiadają fachowcy, a Ci kompetentni i doświadczeni nie pozwolą na fuszerkę. Jest jednak coś o co powinniśmy zadbać sami – pielęgnacja naszej nowej stolarki po montażu.

Folia ochronna z samej nazwy sugeruje nam, że ochroni nasze okna przed zniszczeniami. I tak oczywiście jest, nie zdejmujemy jej podczas montażu, bo niepotrzebne są nam zabrudzenia czy rysy. Podobnie jest podczas trwających w domu prac remontowych czy prac przy elewacji.

Musicie sobie jednak zdawać sprawę, że folia chroni okna tylko do pewnego momentu. Jeśli chcecie cieszyć się nowymi i pięknymi oknami nie podejmujcie błędnej decyzji i nie zostawiajcie folii jak najdłużej się da. Jak zalecają producenci stolarki okiennej, folia, by nie sprawić nam kłopotów, powinna trafić do kosza do trzech miesięcy od zakupu okien – w przypadku ich montażu w dłużej perspektywie, i maksymalnie w ciągu jednego miesiąca – jeśli okna montujemy od razu.

DLACZEGO JEST TO TAK WAŻNA KWESTIA?

Zamontowane okna są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Folia nieściągnięta z okien przez dłuższy czas może przysporzyć więcej szkód niż korzyści. Szczególnie latem, gdy temperatury za oknem są wysokie. Jeśli zapomnimy o jej zdjęciu, to może ona skruszyć się na słońcu. Jej późniejsze usunięcie będzie nie tylko bardzo czasochłonne, ale co najgorsze, niektórych zabrudzeń nie da się już usunąć. Nie chcemy przecież, żeby na naszym nowym profilu okiennym został brzydki nalot.

Pamiętajcie także, że jeśli prace przy elewacji budynku planujecie dużo później niż montaż okien, to zdejmijcie folię ochronną po montażu okien, a na czas tynkowania zabezpieczcie okna ponownie.

Jeśli zastosujecie się do tych prostych rad, to na pewno będziecie się długo cieszyć swoimi nowymi oknami. W przypadku, kiedy zapomnicie o folii i zostanie ona na oknach nieco dłużej, pozostaje Wam zaopatrzyć się w środki czyszczące i duże pokłady cierpliwości. Niestety, będzie to jedyny sposób na pozbycie się kleju z profili. Pamiętajcie też, by przed użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji Waszej nowej stolarki okiennej, tak by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie