Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

W jakich kolorach mogą być okna aluminiowe?

Nowoczesne okna z profilami aluminiowymi posiadają bardzo wiele zalet technicznych i w przeciwieństwie do tych sprzed lat, nie są ani zimne, ani jedynie w szarym kolorze aluminium.

Obecnie okna aluminiowe są coraz popularniejsze, nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, jak to było jeszcze niedawno, ale również w prywatnych domach. Są cenione za swoje zalety, a jednocześnie nie ma już problemu z dopasowaniem kolorystycznym do elewacji czy wystroju wnętrz.

Solidne okna aluminiowe

  • Profile aluminiowe są oceniane jako bardziej stabilne niż te z PVC, dlatego też są polecane do przeszkleń wielkogabarytowych.
  • Warto pamiętać, że nowoczesne okna aluminiowe są równie ciepłe, jak te z PVC. Stosuje się je nie tylko w domach energooszczędnych, ale nawet w pasywnych.
  • Przykładem ciepłego okna aluminiowego oferowanego przez AdamS jest system Yawal TM102 HI oraz Aluprof MB104 AERO z przekładką termiczną, wkładami z pianki poliuretanowej lub aerożelu, a także ze specjalnie zaprojektowanymi uszczelkami. Współczynnik Uw tych okien, dla okna referencyjnego z szyba Ug=0,5  W/m2K wynosi 0,67  W/m2K. Nie ustępują one w niczym oknom PVC.

Kolorystyka aluminium

Współczesne technologie pozwalają na lakierowanie profili aluminiowych na dowolny kolor z palety barw RAL. A to oznacza, że można je zamówić w ponad 200 kolorach do wyboru.

Mogą też imitować różne gatunki drewna, które coraz  mniej odbiegają od odcieni oklein stosowanych w oknach PCV.

To nie wszystko. Dzięki specjalnym lakierom możliwe jest także uzyskanie np. wykończenia strukturalnego powierzchni profili aluminiowych.

Można więc powiedzieć, że kolorystyka okien aluminiowych jest równie bogata, co tych wykonanych z PVC.

Poznaj naszą ofertę okien aluminiowych

AdamS posiada w swojej ofercie szeroki wybór okien aluminiowych. Wybierz odpowiedni system w wymarzonym kolorze do swojej inwestycji.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie