Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Spokój i cisza dzięki oknom Passiv-line S

Z każdej strony otaczają nas niepożądane dźwięki, które mogą nas rozpraszać, nie pozwalają nam się skupić i wytrącają nas z równowagi. Jeśli pracujemy zdalnie w naszym domu, to powinniśmy mieć dobre warunki pracy, które nie będą utrudniały, a pomogą nam w stworzeniu dobrego i przyjaznego miejsca pracy.

Duża ilość samochodów, która porusza się koło naszych domów, wytwarza uciążliwe dźwięki, życie ciągle pędzi, a my sami chcemy znaleźć odrobinę spokoju w naszej bezpiecznej przystani, którą jest nasz dom. Dlatego już dziś zapraszamy do wypłynięcia i poznania ciekawych informacji na temat okna trzyszybowego.

Czym są okna trzyszybowe Passiv-line S ?

Inaczej są to okna dwukomorowe, w których szyby są zespolone, a przestrzeń pomiędzy taflami szkła jest wypełniona gazem szlachetnym (z grupy helowców), wykorzystuje się do tego argon lub krypton. Wykorzystana technologia poprawia właściwości izolacyjne, dzięki czemu przez nasze okna ucieknie mniej ciepła. Do utrzymania wysokich parametrów potrzebna jest ramka dystansowa- tzw. ciepła ramka, która wykonana jest z tworzywa sztucznego, zastąpiła w ten sposób ramkę metalową. Standardem stały się szyby, które mają grubość 4mm, a dodatkowo szkło klejone może mieć grubość nawet do 6mm. Okna trzyszybowe są cięższe i droższe niż dwuszybowe. Głównie wiąże się to z wykorzystaniem lepszych parametrów izolacyjnych oraz ilości materiału do produkcji okna Passiv-line S.

Zalety okien dwukomorowych

Okna trzyszybowe spełniają kilka aspektów i dobrze sprawdzą się między innymi w nowoczesnym budownictwie czy również w obecności drogi o dużym natężeniu ruchu, gdzie powstaje duży hałas.

Zalety to:

1) Nowoczesne zespolone szyby

2) Utrzymują dużo ciepła, bo pomiędzy taflami szkła znajduje się gaz

3) Świetna izolacja akustyczna (izolacyjność akustyczna Rw 45 dB)

4) Idealnie sprawdzi się w domach energooszczędnych

5) Bezpieczeństwo majątku dzięki klasie RC2; (opcja jest mozliwa do zamówienia)

6) Gwarancja to, aż 80 m-cy

W jakich domach sprawdzą się okna Passiv-line S?

Montowanie okien trzyszybowych powinniśmy zastosować w nowo budowanych domach o bardzo dobrej izolacji cieplnej, jak i w domach, które są poddane termomodernizacji. Idealnie taki rodzaj okien sprawdzi się w budynkach pasywnych, jak i energooszczędnych, gdzie nie będzie uciekać ciepło. W taki sposób zminimalizujemy utratę ciepła, a my sami ograniczymy wytworzony dwutlenku CO2. W efekcie uzyskamy spadek kosztów podczas ogrzewania naszego domu. Okna sprawdzą się w budynku, który zlokalizowany jest blisko drogi o dużym natężeniu ruchu. Bardzo dobra akustyka (izolacyjność akustyczna Rw 45 dB), która sprawi, że będziemy mogli wypocząć w naszym domu. Okna dwukomorowe są szczelne i mają dobrą akustykę, dzięki której mało przenika niepotrzebnego dźwięku do naszego domu.

Dlaczego wybrać taki rodzaj okien?

Okna Passiv-line S to multifunkcyjne okna, które sprostają oczekiwaniom klienta w XXI wieku. Dzięki wykorzystaniu okien Passiv-line S mamy wpływ na zmniejszenie wytwarzanego dwutlenku CO2 podczas ogrzewania naszego domu. Zaletą jest również bezpieczeństwo, dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów okna stają się odporne na włamania, gdy jest zastosowana technika prawidłowego montażu. Passiv-line S możemy określić jako cisza, bezpieczeństwo i czyste powietrze. Wybranie tych okien sprosta naszym oczekiwaniom i przyniesie korzyści. Okna Passiv-line S zostały wprowadzone do oferty firmy AdamS w styczniu 2017 roku.

Podsumowanie: okna dwukomorowe czy jednokomorowe, które wybrać?

Jeśli stoimy przed wyborem okien, które mają sprostać naszym oczekiwaniom i postawionych nowych rozwiązań w budownictwie w XXI wieku musimy postawić kilka pytań:

• Czy Nasz budynek jest energooszczędny?

• Jaki jest stan izolacji cieplnej?

• Czy zależy nam na zmniejszeniu hałasu w naszym domu ?

Jeśli znamy odpowiedź na te pytania, to możemy postawić i wybrać okna Passive-line S, które w pełni spełnią swoje funkcje. Jeśli izolacja cieplna naszego domu jest kiepska inwestycja w okna, które mają chronić przed utratą ciepła i ich cena jest droższa, po prostu nie zdadzą egzaminu, ponieważ ciepło i tak będzie nadal uciekać przez nie ocieplone ściany naszego budynku. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie jedynie wymiana na okna jednokomorowe, które zminimalizują utratę ciepła i będą kosztować mniej, niż okna dwukomorowe.

 Jeśli marzymy o domu, który ma być energooszczędny i spełniać wszystkie funkcje, które zostały postawione w XXI wieku, musimy postawić i wybrać dobre rozwiązania. Dlatego zachęcamy do przeczytania innych artykułów dostępnych na naszym blogu -> Ciepły montaż okien- czy warto? 

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie