Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Powrót do przeszłości z wykorzystaniem stylu vintage w naszym wnętrzu

Vintage- to słowo, które pochodzi z terminologii winiarskiej i oznacza dobry rocznik wina, który został wyprodukowany w jednym sezonie. Termin do Europy przywędrował ze Stanów Zjednoczonych w latach dziewięćdziesiątych i polega na dawaniu drugiego życia oraz blasku często dla zapomnianych przedmiotów.

Styl Vintage możemy zaobserwować, że znalazł swoje zastosowanie w różnych projektach np: w modzie, w projektowaniu wnętrz oraz nadawaniu drugiego życia dawnym przedmiotom w tym meblom.  Wykorzystywanie dawnych przedmiotów z poprzedniej epoki, pomoże nam do stworzenia jedynego i niepowtarzalnego miejsca, gdzie poczujemy się jak w latach  50-tych w Stanach Zjednoczonych, czy też w dawnym PRL’u.

Retro meble, które nadadzą niepowtarzalny urok Twojego domu

Jeśli urządzasz mieszkanie lub dom i chcesz nadać niepowtarzalny wygląd, który przypomina go, z dawnych epok wykorzystaj meble, które przeniosą Ciebie i Twoich gości do poprzedniej epoki. Promienie słońca, które wpadają przez okna do kuchni z lat 50 w Stanach Zjednoczonych, a na podłodze charakterystyczny układ płytek, czarno-białych ułożonych w stylu karo. Na środku stoi stół, do którego można usiąść, aby napić się ciepłej porannej kawy. I jednym z najważniejszych atrybutów amerykańskich kuchni były duże lodówki. Ich charakterystyką były zaokrąglone krawędzie, masywne metalowe uchwyty i bardzo barwna kolorystyka, która od razu rzucała się w oczy. W Polsce w stylu vintage wykorzystujemy dawne meble z okresu PRL’u, które nadają niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju urok. Meble, które może odnowić i postawić w salonie to: fotel z PRL, sofa trzyosobowa, meblościanki czy szafki pod telewizor w stylu vintage. Charakterystyka tych mebli to okleina imitująca drewno, wysokie drewniane nogi szafek, foteli czy wersalek. Są to często stare rzeczy, ale w odnowionym lub bardzo dobrym stanie. 

Firany i zasłony w stylu vintage

W ozdobieniu okien możemy wykorzystać firany, które są wykonane z materiału, jakim jest żakard. To bardzo trwały materiał, który posiada ogromną paletę wzorów w swojej ofercie. Kolejnym to ażurowa tkanina. Tiul jest bardzo przejrzysty, gdzie często wykorzystuje się go do ozdoby kwiatów, robienia welonów ślubnych. Znalazł swoje zastosowanie do ozdabiania okien, jest wykorzystywany jako materiał na firanki. Firany vintage lub w stylu retro powinny być długie, dlatego postaw na różne kolory od klasycznych białych firan, aż po kolory pasteli np. miętowy czy nawet różowy. Możesz wykorzystać zaciemniające zasłony, które bardzo dobrze poradzą sobie z dużym przeszkleniem np. z oknami typu HST Passiv Corner View. W sypialni idealnie nadadzą się lekkie zasłony z subtelnymi wstawkami retro wzorów m. in. Wzory kwiatów. Wybranie firan i zasłon w stylu vintage ożywi Twoje pomieszczenie i nada niepowtarzalny wygląd, przez co Wasze okna będą w centrum z jedynym i niepowtarzalnym klimacie lat 50-tych. 

Urok vintage wykorzystany we wnętrzu

Jeśli chcecie wybrać okna, gdzie stolarka okienna będzie przypominać tą z dawnych epok, warto już to uwzględnić na etapie projektowania swojego wnętrza. Przeszklenia mogą być duże, o wyjątkowych kształtach czy okna podzielone za pomocą szprosów szybowych. Wszystko zależy od tego, jakie chcecie wykorzystać okna w domu. Nowoczesne okna mogą przypominać te z dawnych epok, które będą wykonane z nowoczesnych materiałów o bardzo dobrych parametrach np. energooszczędne czy o dobrej akustyce. Okna mogą przenieść nas do innej epoki, zachowując przy tym postawione nowoczesne rozwiązania. Jeśli chodzi o kolorystykę ram okiennych pasujących do tej epoki, to możemy wybrać spośród klasycznej bieli lub koloru imitującego drewno w oknach PVC

Czemu warto postawić na ten styl?

Styl vintage doskonale sprawi i nada niepowtarzalny oraz wyjątkowy styl. Dodanie przedmiotów z dawnej epoki jeszcze bardziej podkreśli charakter naszego miejsca. Możemy wykorzystać stare meble, które odnowimy, w taki sposób zadbamy jeszcze bardziej o środowisko, a my sami nadamy jedyny w swoim rodzaju klimat naszego mieszkania. Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się ciekawych informacji o stylu vintage i będziecie mogli wykorzystać tę wiedzę. Przypominamy, że do końca kwietnia przygotowaliśmy ofertę promocyjną na drzwi tarasowe HST i SMART SLIDE. Zapraszamy do czytania artykułów dostępnych na naszym blogu, w marcu pisaliśmy o stylu industrialnym.

Najnowsze wpisy

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie