Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Listopad w ogrodzie

Jesień daje nam się we znaki, temperatura w tym miesiącu nas rozpieszcza, dlatego warto spędzić ten czas na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. 

Ogród- nasza zielona przestrzeń

Czas, który spędzimy na świeżym powietrzu, zaoferować może nam naprawdę wiele. To będąc na zewnątrz otrzymujemy zastrzyk witaminy D3, to poprzez promienie słońca. Z kolei świeże powietrze dobrze wpływa na nasz organizm. Spędzony czas w ogrodzie niesie wiele zdrowotnych korzyści. Jeśli pogoda za oknem dopisuje, to wykorzystajmy ten czas na porządek w ogrodzie, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy. W ten sposób zadbamy o porządek i przygotujemy nasz ogród na zimę oraz na kolejny wiosenny ogrodowy sezon. 

Jak zabezpieczyć krzewy i drzewa?

W okresie jesiennym dobrze jest przygotować się na kolejną wiosnę.  Warto ściąć trawę, zgrabić liście oraz zabezpieczyć krzewy i drzewa, które są narażone na silne wiatry oraz minusowe temperatury. Do zabezpieczenia drzew pomocne będzie: wapno, siano oraz trzcina. Malowanie wapnem pomoże zabezpieczyć pień drzewa przed silnym wiatrem oraz przed pękaniem kory drzewa w słoneczne dni oraz w poddawaniu szybkiego ochłodzenia w nocy. Wapno pomoże nam, aby nasze drzewo było dobrze zabezpieczone i zdrowe. Krzewy natomiast powinniśmy przyciąć, wysokość przycięcia należy od tego, jakie krzewy rosną w naszym ogrodzie. Różne, kwiaty powinniśmy ciąć bardzo nisko podłoża. Inne rośliny w naszym ogrodzie możemy związać np. sznurkiem lub zabezpieczyć niewielką plandeką. Jeśli w naszej okolicy jest dosyć mroźnie, to możemy wykorzystać siano oraz trzcinę, którą owiniemy pień. Takie rozwiązanie pomoże utrzymać większą temperaturę, pień nie będzie tak bardzo narażony na warunki klimatyczne. Oto zabezpieczenia, które pomogą i przygotują krzewy i drzewa na różnice temperatur, które występują podczas zimy.  

Pozbieraj liście i przy tym dobrze się baw

Jeśli jeszcze nie posprzątaliście wokół swojego ogrodu, to jeszcze jest na to czas. Pogoda w listopadzie nas rozpieszcza. Zabierzcie swoich bliskich na podwórko i zróbcie to razem. Zbieranie liści może przynieść naprawdę wiele frajdy. Jeśli w naszym ogrodzie leżą jakieś luźne przedmioty, powinniśmy je ułożyć w jednym miejscu i najlepiej dodatkowo zabezpieczyć je plandeką i sznurkiem. W okresie zimowym występuje silny wiatr, który może porwać takie przedmioty i w takim przypadku będzie to dodatkowe niebezpieczeństwo. Dlatego, jeśli macie luźne przedmioty to poświęćcie czas, aby porządnie zabezpieczyć je.  Zebrane liście umieść w kompostowniku lub wrzuć do kontenera przeznaczonego na odpady bio. Twoje zachowanie będzie pozytywne dla środowiska, a ty sam będziesz mieć czysty ogród. 

Słoneczne poranki w ogrodzie

Długo za naszymi oknami nie obserwowaliśmy tak ciepłego listopada, który z każdym dniem potrafi nas zaskoczyć. Ciepłe poranki i wieczory, które obserwujemy za naszym oknem, sprawiają, że przebywanie w ogrodzie niesie za sobą wiele korzyści. Rankiem do ogrodu możemy wyjść na ciepłą jesienną herbatę z dodatkiem imbiru i cytryny, a wieczorem możemy usiąść przy ognisku, które dostarczy nam wiele dobrych wspomnień. Ogień to żywioł, który jest nieprzewidywalny i trudno nad nim panować, ale również potrafi wewnętrznie uspokoić, gdy nasz wzrok spogląda na ognisko. Jeśli nie robiliście dawno ogniska, przy którym można zjeść kiełbaskę, to musicie nadrobić ten czas, bo kiełbaska z ogniska smakuje niesamowicie! 

Niech jesień trwa jak najdłużej!

Jesień w ogrodzie potrafi nas zaskoczyć, dlatego spędzając czas w nim, zwrócicie uwagę na nasze okna, czy są przygotowane na zimę. Polska złota jesień odwiedziła nasze podwórka, każdego dnia zaskakuje nas, dlatego niech trwa jak najdłużej. My natomiast przypominamy o naszej promocji na drzwi tarasowe HST i Smart Slide, które pomogą Wam poczuć się bliżej natury. 

Sprawdź więcej na www.adams.com.pl 

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie