Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Kiedy wybrać okno przesuwne

Okna przesuwne to ciekawe rozwiązanie do pomieszczeń w których otwarcie okna może być problematyczne. To także inny typ przeszklenia, który w pewnych warunkach może sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne okno PVC.

Ważne pytanie

Istnieje wiele rodzajów i stylów okien. Jak więc wybrać ten najodpowiedniejszy dla twojego domu? Jednym z najlepszych sposobów na wybranie rodzaju okna jest zadanie sobie pytania: jak będę z nich korzystać?  Czy moje okna muszą mieć możliwość otwarcia? Czy szukam maksymalnej wentylacji? Czy może moja przestrzeń wymaga niestandardowego kształtu okna? Okna przesuwne są zatem wyborem który jak najbardziej powinniśmy brać pod uwagę. Czym się charakteryzują?

Zaleta konstrukcyjna

Wielkość otworu w głównej mierze determinuje rodzaj okna jakie tam wstawimy. Przesuwne okna są idealne do dużej przestrzeni, ze względu na ich szeroką konstrukcję, która zapewnia czysty, elegancki widok. Okna przesuwne posiadają skrzydła, które przesuwają się w dowolnym kierunku i unoszą się w celu łatwego czyszczenia. Mają jasny i elegancki wygląd oraz zapewniają płynną pracę za każdym razem gdy z nich korzystamy. Korzyści płynące z przesuwanego systemu okien to przede wszystkim piękny, niezmącony widok. Okna przesuwne sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku gdy szerokość okna jest większa niż jego wysokość. Szeroka konstrukcja przesuwanego okna zapewnia duży, poziomy widok na zewnątrz. Im większe okno, tym więcej naturalnego światła będzie wpływać do twojego domu.

Efektywność energetyczna i wentylacja

Ze względu na swoją konstrukcję okno przesuwne nie ma skomplikowanych ruchomych części, które mają okna innego typu. Okna przesuwne zbudowane są tak, aby umożliwić jednoczesne otwarcie obu szyb, co zapewnia maksymalną wentylację. Firma Adams oferuje energooszczędne opcje ze szkłem o podwyższonej wydajności energetycznej, które mogą utrzymać dom w stałej temperaturze przez cały rok, a nawet obniżyć rachunki za energię. Ponadto przesuwne okna znane są z łatwej w obsłudze konstrukcji, która pozwala na przesuwanie jednej strony okna, podczas gdy druga pozostaje nieruchoma. Tego rodzaju okna można łatwo otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem palca, dzięki rolce, na którą ślizga się skrzydło okna. Z tego powodu to właśnie przesuwne systemy okienne, często znajdują zastosowanie w przestrzeniach zagospodarowanych w okolicy parapetu, co pozwala na łatwość w otwieraniu i zamykaniu, bez niebezpieczeństwa strącenia doniczki czy ozdoby na podłogę.

Kiedy zdecydujesz się na okna przesuwne do domu pozostaje tylko wybór producenta. Chociaż istnieje wiele firm oferujących okna w niskich cenach, firma Adams zapewnia najlepszą wartość Twojej inwestycji. Koniecznie sprawdź naszą ofertę okien przesuwnych i skontaktuj się z nami w naszej placówce.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie