Łazienka z oknem to rozwiązanie doskonałe – wnętrze jest doświetlone, w ciągu dnia mamy szansę wykonywać wszelkie zabiegi kosmetyczne w naturalnym świetle, a przy tym nie ma problemów w wentylacją pomieszczenia, zaparowanymi lustrami itp.
Łazienka to wymagające pomieszczenie, bowiem występuje tu wysoka wilgotność powietrza oraz duże różnice temperatury. Należy to brać pod uwagę, kupując okno do łazienki. Musi ono być odporne nie tylko na wilgoć, ale również na czynniki chemiczne i biologiczne.
W tak wilgotnym pomieszczeniu dobrym rozwiązaniem jest montaż okna z PVC wyposażonego w tak zwane ciepłe ramki dystansowe. Dzięki nim okno w łazience posiada jeszcze lepszy współczynnik przenikania ciepła Uw, jest więc cieplejsze. Z kolei podniesienie temperatury okna od strony pomieszczenia na styku ramy i szyby zespolonej znacznie ograniczy zjawisko kondensacji pary wodnej w tych miejscach.
Do okien w łazience nie zaleca się nawiewników, ponieważ napływające mroźne powietrze w połączeniu z wilgocią może zamarzać. Wymiana powietrza powinna się odbywać poprzez kanały wentylacyjne oraz otwory w drzwiach łazienki.
Innym zagadnieniem jest zadbanie o poczucie prywatności w łazience. Jeśli przeszkadza nam niezasłonięte okno, to albo można zainstalować na nich roletę lub żaluzję, albo zamówić okno ze specjalnym szkłem o nazwie PRIVA-LITE. Wtedy jest możliwość zmieniania jednym przyciskiem przezroczystości szyby z przeziernej na nieprzezierną. PRIVA-LITE to szkło laminowane, w którym umieszczono folię z ciekłymi kryształami (LC). Pod wypływem prądu elektrycznego szkło staje się przezierne, gdy wyłączymy dopływ prądu, szkło staje się matowe.
Oknem, jakie można zamówić z ciepłymi ramkami dystansowymi, jest np. okno z PVC Passiv-Line PLUS spółki AdamS. To produkt o doskonałych parametrach. Passiv-Line PLUS z szybami z argonem, które mają współczynnik przenikania ciepła Ug=0,5 W/m2K, uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,7 W/m2K. Dzięki zastosowaniu kształtek styropianowych w komorach profili, okno może być montowane w domach energooszczędnych oraz pasywnych.