Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Czy warto kupować okna trzyszybowe? – szyby dwukomorowe

Jeśli chodzi o domy mieszkalne, to na rynku mamy do wyboru okna dwu- i trzyszybowe. Czy zawsze decydować się na trzyszybowe? To zależy, gdzie mają być zamontowane i jakie efekty chcemy osiągnąć. Pakiety trzyszybowe mają najczęściej lepsze parametry od pakietów dwuszybowych, ale są od nich droższe i cięższe.

Nowoczesne szyby zespolone są ciepłe, ponieważ przestrzeń pomiędzy taflami szkła jest wypełniona gazem szlachetnym – najczęściej argonem lub kryptonem. Poza tym obecnie standardem jest tzw. ciepła ramka, wykonana z tworzywa sztucznego. Właściwości pakietu szybowego zależą także od szkła, jakie zostało w nim użyte. Standardem są szyby o grubości 4 mm, ale szkło klejone może też mieć grubość 6 mm.

Okna dwu- czy trzyszybowe?

Standardowe jednokomorowe pakiety szybowe były zazwyczaj 4/16/4, czyli składały się z dwóch szyb o grubości 4 mm, umieszczonych w odległości 16 mm od siebie. Takie pakiety miały współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1,1 W/m2*K. W oknach energooszczędnych, które muszą mieć jeszcze lepszą izolacyjność termiczną, są trzy szyby. Pozwoliło to znacznie obniżyć współczynnik przenikania ciepła.

Gdzie zamontować okna trzyszybowe?

Okna trzyszybowe (czyli dwukomorowe) powinny być montowane w nowo powstających domach o dobrej izolacyjności cieplnej oraz w budynkach poddawanych termomodernizacji. Pakiety szybowe o najwyższych parametrach cieplnych są stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Okna jednokomorowe, wciąż produkowane, nadają się natomiast do starszych budynków, które nie zostały docieplone. Nie ma więc sensu montowanie w nich ciepłych, szczelnych okien, gdy chłód przedostaje się przez przegrody, dach, podłogę. Okna dwuszybowe  poleca się też do pomieszczeń nieogrzewanych, jak poddasza, garaże, schowki.

Poznaj niektóre z naszych trzyszybowych okien

AdamS produkuje trzyszybowe okna wysokiej jakości dostosowane do Twoich potrzeb.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie