Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Czy w domach energooszczędnych można montować bezprogowe drzwi tarasowe?

W projektach domów energooszczędnych często pojawiają się duże przesuwne drzwi tarasowe. Dają dużo światła, są komfortowe i pozwalają na optyczne połączenie otoczenia domu z jego wnętrzem. W ostatnim czasie dużo mówi się o bezprogowych przejściach, jako niemal synonimie wygody i bezpieczeństwa. Czy jednak w domach energooszczędnych bezprogowe drzwi tarasowe będą wystarczająco ciepłe i szczelne?

Nowoczesny dom to nie tylko sama bryła, wygląd, kolorystyka, ale również energooszczędność. Wysokość zużycia energii przez budynek jest jednym z najważniejszych jego parametrów. Okna i drzwi mają tu niebagatelne znaczenie.

Dlatego też często spotykamy się z wątpliwościami, czy bezprogowe rozwiązanie jest wystarczająco dobre do domu energooszczędnego pod względem izolacyjności cieplnej. Odpowiedź brzmi: jest!

Ciepłe drzwi tarasowe

Bezprogowe drzwi tarasowemożna stosować w domach energooszczędnych, a nawet pasywnych. Muszą jednak posiadać odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła. W domu energooszczędnym Uw okna może wynosić maksymalnie 0,9 W/m2K, a w pasywnym 0,8 W/m2K.

AdamS oferuje system drzwi przesuwnych o nazwie HST Passiv, który przy wymiarach ramy 4 x 2,5 m ma doskonały współczynnik Uw – jedynie 0,8 W/m2K. To oznacza, że jest to system bardzo ciepły.

Czy przejście bezprogowe i niski próg są tym samym?

Jak wiadomo próg w drzwiach tarasowych bywa przyczyną potknięć czy nawet wypadków. Wystający próg jest wrogiem przebiegających na taras dzieci, utrudnia wyjeżdżanie wózkami, przenoszenie mebli ogrodowych itp. Stąd coraz większe zainteresowanie niskim progiem.

Jaka jest różnica między niskim progiem a bezprogowym przejściem?

  • Niski próg wystaje nad posadzkę ok. 2 cm. Dla porównania typowy próg ma wysokość 5-7 cm. Zatem obniżenie progu do 2 cm zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo.
  • Drzwi bezprogowe mają próg schowany w posadzce, więc to wersja najbardziej wygodna i bezpieczna.

Wybierając systemy bezprogowe, trzeba szczególnie zwrócić uwagę, by konstrukcja była najwyższej jakości, by drzwi były energooszczędne, ciepłe i dobrze izolowały akustycznie. Najlepiej zamawiać je u renomowanych producentów stolarki otworowej, jak AdamS.

Poznaj niektóre z naszych drzwi tarasowych bezprogowych

AdamS posiada w swojej ofercie systemy bezprogowych drzwi tarasowych. Na szczególną uwagę zasługuje HST CORNER VIEW z przeszkoną zabudową narożną.  Wybierz odpowiedni system do swojej inwestycji.

Najnowsze wpisy

Wyślij zapytanie