Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Czy liczba komór w profilu okiennym ma znaczenie dla jakości okna?

Liczba komór w profilu okiennym - czy ma znaczenie dla jakości okna?

Z profili wykonuje się ramy skrzydła okna, ościeżnice oraz słupki. Jakość profili wpływa więc na jakość całego okna, jego parametry i trwałość. Czy liczba komór w profilach okiennych ma bezpośredni wpływ na jakość okna?

Ciepłe, wysokiej jakości okno to efekt połączenia dobrych, ciepłych profili oraz szczelnych pakietów szybowych.

Współczynnik U

Najważniejszy dla termoizolacyjności okien jest parametr zwany współczynnikiem przenikania ciepła. Każdy z elementów okna ma swój współczynnik o innym symbolu. I tak: współczynnik Uf (f – frame) dotyczy samych profili, natomiast Ug (g – glass) pakietu szybowego. Dla całego okna określa się współczynnik Uw (w – window).

Na poziom Uw wpływ mają profile m.in. profile (w tym liczba komór).

Wartość współczynnika Uw

Należy zwrócić szczególną uwagę na powszechnie wyższą wartość współczynnika Uf od Ug. Oznacza, to że poprawiając parametry cieplne samego profilu można osiągnąć niższy współczynnik Uw – dla całego okna, a co za tym idzie również lepsze parametry cieplne całego okna. Wynika z tego, że kluczowe znaczenie w przypadku parametru Uw ma konstrukcja profilu.

5 czy 6 komór?

Konstrukcja profili okiennych, w tym liczba komór ma wpływ na termoizolacyjność okien. Nowoczesne profile są najczęściej 5- lub 6-komorowe. Dzięki takiej konstrukcji profile mogą wpływać na poprawę parametrów cieplnych okien.

6-7- komorowe okno VEKA SL 82

AdamS produkuje okno VEKA SL 82 posiadające 6 komór w skrzydle oraz  7 komór w ościeżnicy.

6- komorowe okno ELEGANT COMFORT-LINE

W naszej ofercie znajdziesz wiele systemów okien 6-komorowych. Niedawno poszerzyliśmy naszą ofertę również o system 6- komorowy ELEGANT COMFORT-LINE.

Nie tylko liczba komór w profilach

Jednak przy zakupie okien nie jest de facto ważne ile jest komór w profilach, ale jaki współczynnik przenikania ciepła ma całe okno. Zatem wybierając ciepłe okna pytajmy o ich współczynnik Uw, bo to najważniejszy parametr dla użytkowników okien. Według obecnie obowiązujących norm nie powinien on przekraczać 0,9 W/m²K.

Nowoczesne profile są wzmacniane różnymi metodami co jest konieczne by uzyskały odpowiednią stabilność. Rodzaj wzmocnienia ma niebagatelny wpływ na poprawę termoizolacyjności okien. Profile posiadające przekładki kompozytowe, wzmacniane włóknami poliestrowo-szklanymi z wypełnieniem pianką poliuretanową pozytywnie wpływają na izolacyjność okien.

Na przykład w komorach profili okna PASSIV-LINE PLUS została zastosowana piana poliuretanowa oraz kształtki styropianowe dzięki czemu okno ma współczynnik Uw = 0,72 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,5 W/m²K), czyli jest oknem spełniającym standardy domu pasywnego.

PASSIV-LINE PLUS z dodatkową termoizolacją profili

AdamS posiada w swojej ofercie system okien PASSIV-LINE PLUS, które sprawdzą się w domach energooszczędnych i pasywnych.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie