Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Budownictwo pasywne – tylko z Passiv-Line Ultra

Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.

Pasywny czyli oszczędny

Budownictwo Pasywne jest obowiązującym dziś nowoczesnym standardem. Potwierdza to stale wzrastająca ilość obiektów realizowanych właśnie w tej technologii również w Polsce. Coraz częściej duże i bardzo poważne inwestycje powstają w systemie budownictwa pasywnego. Budynki pasywne są najnowszą generacją konstrukcji energooszczędnych. Posiadają one najwyższy komfort cieplny przy maksymalnie niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Dom dzięki pasywnemu wykorzystaniu energii sam się ogrzewa i chłodzi, stąd właśnie nazwa „pasywny”.

Każdy obiekt może być zrealizowany jako budynek pasywny. Ponadto stosuje się w nich szereg innowacyjnych rozwiązań jak np. stropy i elementy grzewczo – chłodzące, zapewniające zawsze przyjemną temperaturę przez cały rok. Za cenę niewiele wyższych nakładów inwestycyjnych otrzymuje się gwarancję  zwrotu poniesionych dodatkowych kosztów oraz wysoki komfort cieplny i bezpieczeństwo energetyczne. Mieszkać w domu pasywnym to żyć bez kłopotów energetycznych.

Projekt domu pasywnego jest bardziej uszczegółowiony, nie można pozwolić sobie w tym przypadku na kompromisy, które są możliwe w projektach domów energooszczędnych. Domy pasywne i domy energooszczędne różnią się grubością warstw izolacyjnych, rodzajami przeszklenia oraz sytuowaniem pomieszczeń. Domy pasywne są budowane na rzucie prostokąta, w domach energooszczędnych są możliwe pewne modyfikacje w tym zakresie. Definicja i rozwiązania oszczędzające energię ukute przez zespół niemieckich specjalistów są stosowane do dziś. Standard energetyczny budynków pasywnych mówi o niewielkim rocznym zużyciu energii –   ≤15 kWh/(m² na rok).

Szczegóły robią różnicę

W budownictwie pasywnym wszystkie stosowane materiały konstrukcyjne mają znaczenie, jednak to okna są najsłabszym ogniwem pasywnego budynku. Dlatego tak istotne jest, aby były to produkty najwyższej jakości, które zagwarantują niskie koszty ogrzewania domu. W domu pasywnym nie okna, ale wentylacja mechaniczna jest odpowiedzialna za dostarczanie świeżego powietrza do środka. Duże okna od strony południowej mają za zadanie spowodować dodatnią gospodarkę cieplną. Zysk ciepła powinien wynosić około 40%.  Zasadą jest, że duże okna umieszcza się w domach pasywnych od strony południowej. Po stronie północnej w projekcie domu pasywnego okna powinny być ograniczone do minimum lub wyeliminowane. Ze względu na usytuowanie okien, część mieszkalna powinna znaleźć się od strony południowej, a pomieszczenia  techniczne i gospodarcze od strony północnej. Północno – zachodnia strona domu powinna być chroniona przed wiatrami. Do tego celu idealnie nadaje się działka która posiada wzniesienia i drzewa. Cień nie może jednak padać na budynek.

Passiv-Line Ultra - jedyne okna pasywne na rynku godne zaufania

Okna dedykowane dla domów pasywnych muszą być wyjątkowo szczelne, spełniając bardzo restrykcyjne wymogi. Firma Adams jest pierwszym certyfikowanym producentem okien pasywnych. Okna Passiv -Line Ultra dostępne w naszej ofercie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz charakteryzują się ponadprzeciętną szczelnością na powietrze i wodę, będąc swoistą tarczą chroniącą przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. W profilach Passiv-Line Ultra zamiast wzmocnień zastosowano termoplastyczne wkładki utrwalone włóknem szklanym z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed Firmy BASF oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową, Dzięki zastosowaniu w standardzie ciepłej ramki SWISSPACER ULTIMATE oraz pakietu dwukomorowego o Ug=0,5(W/m2K) z wklejoną szybą oraz szybą ECLAZ, do pomieszczenia  przepuszczane jest 10% więcej światła Lt oraz energii słonecznej g. Okno uzyskuje świetny współczynnik przenikania ciepła Uw=0,66 (W/m2K) doskonale ograniczający straty ciepła i zarazem dający możliwość wykonania dużych konstrukcji okiennych.

Firma Adams ma zaszczyt być Ambasadorem Budownictwa Pasywnego w zakresie produkcji stolarki budowlanej zalecanej do w budownictwie pasywnym i niskoenergetycznym, przyznanym przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Dlatego oddając się w nasze ręce macie Państwo gwarancję jakości przy budowie domu w systemie budownictwa pasywnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną. Zgłoś się po specjalny rabat do najbliższego Partnera Handlowego firmy Adams.

Więcej: Okna trzyszybowe

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie