Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Szyby zmieniające przezierność – przezroczystość

Szkło PRIVA-LITE®

Szkło PRIVA-LITE® zwane szkłem ze sterowaną przeziernością jest nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym zarówno w przestrzeniach publicznych jak i w domach prywatnych. Najogólniej mówiąc to szkło podłączone do niewielkiego napięcia (5 W/m2), które po włączeniu prądu zmienia się z matowego w całkowicie przeźroczyste.

Szyby mogą zmieniać swoją przezierność – z matowych w jednej chwili stają się transparentne. Jak to działa? Elektroniczne sterowanie pozwala jednym przyciskiem zmienić przezroczystość szkła.

Podczas laminowania szkła można dodać elementy dekoracyjne, np. kolorowe folie. Można także zamówić szkło PRIVA-LITE® hartowane czy gięte.

PD-LC, czyli ciekłe kryształy

Szkło PRIVA-LITE®, to szkło oparte na dyspersji ciekłych kryształów – PD-LC. Kryształy układają się tak, że szyba jest całkowicie nieprzezierna i ma mleczny odcień. Kiedy podłączymy do niej napięcie, zmienia się w przezierną taflę.
Zmiana przezierności powyższych szkieł następuje niemal natychmiast po przyłożeniu napięcia. Co ważne, niezależnie czy szkło jest w wersji przeziernej czy nie, zawsze przepuszcza światło słoneczne. 

Inteligentne szyby

Gdzie najczęściej stosuje się inteligentne szkło o zmiennej przezierności?

  • We wnętrzach gdzie służy jako ścianka oddzielająca, zapewniająca prywatność. Idealne rozwiązanie jako ścianka działowa np. pomiędzy sypialnia a łazienką lub gabinetem a salonem. Gdy jest przezierna daje poczucie przestrzeni oraz wpuszcza światło. Po przełączeniu na nieprzejrzystą gwarantuje prywatność.
  • W oknach – doskonale zdają egzamin, gdy trzeba zadbać o poczucie prywatności jednak bez zasłon, rolet czy żaluzji.
  • W miejscach użyteczności publicznej, np. w salach konferencyjnych, przychodniach, szpitalach czy SPA.
  • W biurach – nie tylko jako ścianki dzielące, ale także jako ekran projekcyjny.
  • Szkło o zmiennej przezierności pojawia się również na elewacjach zapewniając prywatność.

Przesuń by zobaczyć efekt.

DLJM_Kraków_offDLJM_Kraków_on
DLJM_Kraków_off_2DLJM_Kraków_on_2
SGG_DG_offSGG_DG_on

Okna z szybami PRIVA-LITE® ze zmienną przeziernością od AdamS

Posiadamy w ofercie okna ze zmienną przeziernością (przezroczystością) z szybami PRIVA-LITE®. Sprawdź nasz system okien PASSIV-LINE ULTRA szczególnie polecany do tego rozwiązania.

Zdjęcia: Archiwum Saint-Gobain GLASSOLUTIONS

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie