Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Wielka inwestycja w okna PVC

Wielka inwestycja w okna PVC

O nowej linii produkcyjnej firmy, ogromnej inwestycji w Barczewie w części finansowanej dzięki unijnej dotacji, o infrastrukturze i przyszłości firmy AdamS opowiedział właściciel firmy Pan Henryk Pędzich w wywiadzie dla serwisu infookna.pl.

Infookno.pl: Jakiego typu okna będą produkowane w Barczewie? Czy to będzie produkcja okien Passiv-Line?

H. Pędzich: Nie, nasze dziecko Passiv – Line zostaje na miejscu. Tu mamy fachowców i ludzi, którzy już czynnie uczestniczą w procesie produkcji. Doszliśmy jednak do momentu, kiedy należy rozdzielić  produkcję – postanowiliśmy, iż bardziej skomplikowane okna m.in. okna na eksport w wielu kombinacjach i właśnie linia do Passiv-Line zostaje w Mrągowie, zaś w Barczewie będziemy zatrudniać nowy personel, który będzie pracował przy produkcji masowej tj. pod inwestycje, budownictwo wielorodzinne. itp. Planujemy produkcję około 600 okien dziennie, okien w dobrej cenie i jakości firmy AdamS.

Infookno.pl: Czy już wiadomo, na jakim profilu będzie realizowana produkcja w Barczewie?

H. Pędzich: Nie mogę jeszcze nic deklarować, gdyż wciąż trwają rozmowy z systemodawcami.

Infookno.pl: Panie Henryku, jak Pan ocenia rok 2009 w firmie AdamS?

H. Pędzich: Na razie nie możemy narzekać, pracujemy na dwie zmiany i czasem musimy pracować w soboty. Może ilość okien jest faktycznie nieco mniejsza, ale za to realizujemy coraz bardziej skomplikowane zamówienia. Wciąż otrzymujemy zlecenia od dealerów na duże inwestycje, dlatego też nie odczuwamy jakiegoś większego zastoju, o którym mówi branża. Eksport utrzymuje się nadal na tym samym poziomie, stanowiąc 45% całej produkcji.

Infookno.pl: Panie Henryku, życzymy dalszych sukcesów i czekamy na pierwsze okno wyprodukowane w zakładzie w Barczewie. Dziękuję za rozmowę.

Inwestycja, o której mowa, czyli kolejny zakład produkcyjny firmy AdamS, pochłonie kilkanaście milionów złotych, w małej części zostanie sfinansowany przez realizowane 2 projekty unijne: w ramach regionalnych programów Innowacyjny produkt i Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.

W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób, zaś docelowa produkcja przekroczy 150000 jednostek okiennych na rok.

Wielka inwestycja w okna PVC

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie