Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

To się wydarzyło 25 lat temu!

Ten rok jest dla nas szczególny – obchodzimy jubileusz 25-lecia powstania naszej działalności. Chcemy podzielić się z Wami radością i dumą, gdyż przez te lata wykonaliśmy ogromny krok naprzód i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Przeczytajcie, jak wyglądały początki firmy AdamS!

Jest rok 1993, w Polsce wiele się dzieje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje pierwszy koncert, z wizytą do Polski przyjeżdża Matka Teresa z Kalkuty, rusza produkcja samochodu dostawczego Lublin, a telewizja Polsat rozpoczyna nadawanie „Informacji”. W tym samym roku na Mazurach, w mieście nad jeziorem Czos, produkcję okien rozpoczyna nasza firma. Po 1989 r. otworzyły się przed wieloma firmami możliwości rozwoju, my postanowiliśmy skorzystać z tej szansy.

A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD…

A wszystko zaczęło się od niespełniającego wymagań zamówienia. – Na początku lat 90-tych potrzebowałem okien do mojej nowej inwestycji. Niestety, produkt, który zamówiłem nie spełniał moich oczekiwań. I tak własnymi siłami rozpoczęliśmy małą produkcję. Początkowo na prymitywnych maszynach, w trudnych warunkach, w budynku przy ulicy Mazurskiej – z sentymentem wspomina Henryk Pędzich, właściciel firmy AdamS. – Trzy lata później zakupiliśmy halę przy ulicy Giżyckiej w Mrągowie i tam po rocznym remoncie przenieśliśmy produkcję. Miejsca było ciągle za mało, rozbudowywaliśmy istniejącą halę i zbudowaliśmy kolejną. Rozwijaliśmy się z takim tempem, że w 2007 roku wydzierżawiliśmy halę w Barczewie, a dwa lata później dokupiliśmy kolejne. Wystarczyło to na krótko, bo dalej chcieliśmy się rozwijać.

Momentem zwrotnym w historii firmy była budowa nowej siedziby i hali w Mrągowie. Ta przeprowadzka umożliwiła nam zwiększenie liczby zatrudnionych pracowników i podniesienie komfortu ich pracy, a także zwiększenie ilości i jakości produkowanych okien.

W ten sposób rodzinna firma, początkowo zatrudniająca kilkunastu pracowników i produkująca 100 okien miesięcznie w jednym, niewielkim zakładzie produkcyjnym, w ciągu ćwierćwiecza przekształciła się w lidera z ugruntowaną pozycją w branży stolarki budowlanej w Polsce. Obecnie zatrudniamy blisko 500 pracowników, a z naszych hal wyjeżdża 1 000 okien każdego dnia.

Efekty naszej 25-letniej działalności to 2 mln wyprodukowanych okien, które trafiły do Waszych domów. Przez cały ten czas dynamicznie się rozwijaliśmy i zdobyliśmy wiele nagród m.in. Złote Medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 2017, 2015 i 2013 roku.

Lata doświadczeń w kontaktach z klientami, reagowanie na zmieniającą się gospodarkę i rozwój technologiczny, współpraca z dyrektorami handlowymi, koordynatorami czy dostawcami, to wszystko sprawia, że nasza firma z takim stażem jest już w pełni dojrzała.

MIARĄ NASZEGO SUKCESU SĄ LUDZIE

Kiedy w 1993 roku Henryk Pędzich rozpoczął produkcję okien, nie śnił nawet, że przez kolejne lata uda się zbudować tak silną i rozpoznawalną markę. Współautorów tego sukcesu jest wielu.

Ćwierć wieku istnienia nasza firma zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom, dyrektorom handlowym, koordynatorom regionów i przedstawicielom zagranicznym. To dzięki Wam udało się zrealizować śmiałe plany. Jesteśmy dumni, że pomimo ciągłego rozwoju udało nam się obronić rodzinny charakter firmy. Jubileusz 25-lecia jest doskonałą okazją, aby podziękować naszym Klientom – dzięki którym i dla których istniejemy od tylu lat. Jesteśmy wdzięczni za Waszą otwartość i zaufanie.

Z szeroko „otwartymi oknami” patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że kolejne 25 lat obfitować będzie w sukcesy na rynku stolarki budowlanej. Już dziś myślimy o rozwoju, bo rozwój leży w naszej naturze.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie