Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Wiosenne dekoracje okienne, czyli wiosna w oknie

Zasłony, firany, a może w ogóle bez tkanin… Jak wykorzystać parapet? Jak udekorować okno, by wprowadzić wiosnę do domu stosując wiosenne dekoracje okienne? Mamy kilka podpowiedzi – skorzystajcie!

Moda na duże przeszklenia mocno opanowała wnętrzarskie trendy. Im więcej naturalnego światła w pomieszczeniach, tym lepiej. Stąd tendencja raczej do odsłaniania okien, niż ich zasłaniania. Ciężkie zasłony w połączeniu w suto marszczonymi firanami już coraz rzadziej dekorują okna. 

Oczywiście to także zasługa samych okien, które mają bardzo estetyczny wygląd. Nowoczesne okna – czy to z PVC czy aluminiowe, białe czy kolorowe – mają design, dzięki któremu doskonale się prezentują. Nie trzeba więc ich zasłaniać – spójrzcie na przykład na okna Passiv-line, które nie tylko są oknami energooszczędnymi, ale również mają perfekcyjnie wykończoną powierzchnię profili, które są oferowane w kilkudziesięciu równych kolorach w wzorach.

Wiosenne dekoracje okienne z kwiatów

Wróćmy jednak do wiosny. Najłatwiej stworzyć wiosenne dekoracje okienne w mieszkaniu wnosząc świeże kwiaty. Postawione na parapecie będą cieszyć swoimi kolorami i aromatem. Co powiecie na bukiet bzu?! 

Jeżeli lubicie odsłonięte okna, ale chcecie zadbać o prywatność, to warto sięgnąć po kwiaty doniczkowe. Ustawione na parapecie po kilka, będą stanowić zieloną osłonę okna. Jeśli staną obok siebie różne gatunki roślin doniczkowych, to dobrze, by miały podobne osłonki. Jeśli będą w tym samym kolorze, unikniemy wrażenia chaosu na parapecie.

Jeżeli nie macie odpowiednich osłonek lub wolicie niebanalne rozwiązania, możecie zrobić osłonki z papieru i udekorować np. wstążkami. Przy wielokolorowych kwiatach, jak te tulipany na zdjęciu, to świetne rozwiązanie dekoratorskie.

Zasłonięte czy odsłonięte?

Nikogo już dziś nie dziwi brak firan i zasłon. Zamiast nich wybiera się np. rolety, które są opuszczane tylko wieczorem, natomiast w dzień nie blokują dostępu światła dziennego.

Innym rozwiązaniem, lubianym przez wnętrzarskie trendy, są żaluzje. Szczególnie ich wersja nazywana shuttersami. Im szersze lamele, tym efektowniej wygląda ta osłona. Ogromną zaletą żaluzji jest możliwość regulacji dopływu światła. To funkcjonalne rozwiązanie na okna, ale także na drzwi tarasowe.

A jeśli tkaniny, to….

To delikatne, zwiewne, jasne. Po zimie warto zdjąć grube, ciężkie zasłony i wymienić je na subtelnie rozpraszające światło firanki czy cienkie zasłony.

Mogą wisieć klasycznie osłaniając całe okna, ale można je też lekko rozsunąć, by dodawały przytulności wnętrzu, ale nie zasłaniały widoku za oknem.

Jeżeli lubisz zasłony lub po prostu musisz zasłonić okna, to na wiosnę wybierz tkaniny kolorowe, w pastelowych kolorach, o kwiecistych wzorach. Cóż bardziej kojarzy się z wiosną niż kwiaty?! 

Właśnie… kwiaty nie muszą stać w wazonie. Może ceramiczna osłonka będzie ciekawszym rozwiązaniem? Spójrzcie na okno poniżej – przysłaniają go sznury kryształków. Kiedy świeci słońce, promienie pięknie załamują się w tych koralikach. I ten bukiet róż… Czujecie już wiosenny zapach?!

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie