Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jak urządzić przytulny taras?

Taras, czy duży czy mały, to cenne miejsce do wypoczynku w ciepłe dni. Zrelaksować się przy książce, zjeść posiłek, napić się porannej kawy, porozmawiać z przyjaciółmi… Do tego taras jest miejscem idealnym. Warto więc zadbać o to, by był jak najprzytulniejszy.

Jak urządzić przytulny taras? Czy będzie bardziej przytulny z fotelami, czy może z kanapą? Postawić tu stół, czy raczej stolik kawowy? Koncepcja zaaranżowania zależy od tego, jakie mamy plany wobec tego miejsca. Będziemy tu tylko wypoczywać z kawą, czy może również zasiadać do obiadu, kolacji? Przeznaczenie tarasu determinuje jego aranżację.

Aneks wypoczynkowy czy jadalnia?

Jeżeli taras ma być przytulny, ma być przede wszystkim miejscem relaksu, wieczornych spotkań przy świecach, to „pierwsze skrzypce” powinny grać wygodne siedziska – kanapy, fotele, pufy.

Jeśli zaś taras jest na tyle duży, że może stać się letnią jadalnią, to oczywiście stół i krzesła ogrodowe będą najważniejszymi meblami. 

Ważne, by były to meble przeznaczone do użytku na zewnątrz. A jeśli już wystawiamy z salonu nasz ulubiony fotel czy puf, to nie zapomnijmy schować go przed deszczem.

Meble duże czy małe

Wybór mebli ogrodowych jest ogromny. Drewniane, plastikowe, z rattanu czy technorattanu… Duże i mniejsze, w różnych kolorach. Świetnie, jeśli przed kupieniem mamy możliwość sprawdzić, czy są wygodne. Najlepiej, gdy mają również miękkie poduchy, wtedy wypoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Poza klasycznymi meblami, jak kanapy, fotele, krzesła, stoliki, na tarasy polecane są także hamaki, leżaki czy nawet huśtawki.

Te ostatnie to doskonały pomysł na taras w modnym stylu boho. Naturalne materiały, kolory ziemi, spokojne beże, miękkie poduchy, dywan rattanowy. Kosze, koszyki, lampiony.

 

Boho to przytulność w pięknym wydaniu. Czujecie już te ciepłe promienie i delikatny wiaterek…?

Jeżeli pragniemy delektować się kolacją przy zachodzącym słońcu, czy zasiadać do niedzielnego śniadania w stylu slow, to konieczne są większe meble – pełnowymiarowy stół i krzesła.

By letnia jadalnia stała się bardziej przytulna, można zawiesić nad stołem tzw. żagiel z tkaniny. Da lekki cień, a jednocześnie poczucie prywatności.

Stół na tarasie przykryty obrusem, udekorowany kwiatami zachęca do wspólnego posiłku. W stworzeniu przytulnego klimatu jadali pomoże górne oświetlenie (jak na zdjęciu powyżej). Korzystajmy z lamp i lampek solarnych, które ładują się w ciągu dnia, by wieczorem oświetlić stół.

Przytulny taras w świetle

Nie tylko letnia jadalnia zyskuje, gdy jest oświetlona delikatnym, klimatycznym światłem. Lampki solarne i świece to niemal „must have” wieczoru na tarasie. Kanapa z miękkimi poduchami, stolik kawowy, lampiony i mnóstwo świetlnych dekoracji – to składnik przepisu na udany wieczór na powietrzu. 

Szerokie otwarcie

Aranżacja tarasu to jedno, ale ważne też jak będzie połączony z wnętrzem domu. Idealnie, jeśli zabudowa tarasowa to drzwi podnoszono-przesuwne w systemie, zwanym HST.

Takie drzwi są dużo wygodniejsze od klasycznych. Ich skrzydła nie otwierają się na zewnątrz czy do środka pomieszczenia, więc nie zajmują miejsca. W tym systemie skrzydło przesuwne i stałe są ustawione równolegle i przesunięte względem siebie. Otwierając się, skrzydło ruchome przesuwa się płynnie na rolkach po ukrytej w podłodze szynie i wsuwa się za skrzydło stałe.

Dzięki temu nawet ciężkie i duże skrzydła bardzo lekko przesunąć. Jeśli chcemy odsunąć okno tylko trochę, zatrzymujemy skrzydło w dowolnym miejscu i blokujemy za pomocą klamki.

 

Ogromną zaletą drzwi przesuwnych HST jest niski próg, praktycznie zlicowany z podłogą. Dzięki temu można wygodnie i bezpiecznie przechodzić, bez problemu przejechać wózkiem, rowerkiem, przesuwać meble ogrodowe.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie