Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Funkcjonalność, prostota, klasyka – styl skandynawski wciąż w trendach

Styl skandynawski to przede wszystkim dążenie do tworzenia jasnych, przestronnych i przytulnych przestrzeni. Kluczowym elementem skandynawskiego stylu jest prostota form oraz dużo drewnianych elementów, a także skromne dekoracje.

Kolorystyka stylu skandynawskiego

Dominują tu jasne barwy, głównie biel, szarość, błękit… odcienie pastelowe. Te kolory pomagają optycznie powiększyć przestrzeń i dodają jej światła. Oczywiście obok tych kolorów pojawia się drewno – przede wszystkim jasne gatunki.

Naturalność materiałów

W skandynawskich wnętrzach królują naturalne surowce takie jak: drewno, wiklina, wełna oraz tkaniny lniane i bawełniane. Nadają one ciepło i przytulność pomieszczeniom.

Drewniane podłogi, drzwi i okna są typowe dla aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Jednak nie zawsze musi być to naturalne drewno. Jeżeli wolelibyście zamontować okna czy drzwi z PVC, ale pasujące do tego stylu to producenci tacy jak AdamS proponują sprawdzone rozwiązanie. To okna i drzwi wewnętrzne PVC do złudzenia przypominające drewno. Od jasnych odcieni jak brzoza, przez różne odcienie dębu, orzecha, po bardzo ciemne, jak mahoń czy palisander.

Oczywiście zawsze do stylu skandynawskiego pasuje biel. Dlatego można wybrać okna białe, które do wszystkiego będą pasowały. Dodają też lekkości wnętrzom.

PASSIV-LINE PLUS doskonale sprawdzi się w Twoim projekcie

Zobacz paletę kolorów jednego z modeli okien, który sprawdzi się w Twoim projekcie.

Światło i styl

Oświetlenie jest istotnym elementem stylu skandynawskiego. Duże okna, które wpuszczają naturalne światło są charakterystyczne dla tego stylu. Wieczorem zaś wnętrza skandynawskie doświetlają lampy podłogowe, kinkiety, lampy wiszące zapewniające ciepły i przyjemny klimat.

Spokój w skandynawskim stylu

Wnętrza w stylu skandynawskim są niemal synonimem aranżacji przestronnych, przytulnych i jasnych. To styl bardzo lubiany przez osoby poszukujące spokoju i harmonii w swoim domu.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie