Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Egzotyka roślinna we wnętrzach – domowa dżungla

W urządzaniu domowej dżungli dużą popularnością cieszą się rośliny egzotyczne. Które wybrać?

Od dawna wiadomo, że kontakt z naturą ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też coraz częściej zapraszamy ją do naszych domów i mieszkań. Wnętrza wypełnione roślinami prezentują się bardzo efektownie, ale mają również pozytywny wpływ na nasze zdrowie, choćby przez to, że rośliny oczyszczają powietrze, którym oddychamy.

Dracena wonna (Dracaena fragrans)

Dracena wonna to roślina pochodząca ze zwrotnikowych i podzwrotnikowych afrykańskich lasów. Posiada piękne, hipnotyzujące,  jasno i ciemnozielone liście, a jej kwiaty wydzielają bardzo miły zapach. Nie powinno się jej przesuszać oraz stawiać w zbyt ciemnych pomieszczeń, ponieważ liście mogą szybko stracić kolor.

Bananowiec (Musa)

Banan domowy to tropikalna roślina charakteryzująca się pięknymi, rozłożystymi liśćmi o intensywnym zielonym kolorze. Szybko rośnie, potrzebuje dużo światła zarówno zimą, jak i latem oraz dużą ilość wody. Pomimo solidnego pnia jego liście są niezwykle delikatne.

Alokazja (Alocasia wentii)

To roślina o bardzo spektakularnym wyglądzie. Kształt jej liści oraz dobrze widoczne “nerwy” przyciągną wzrok każdego miłośnika zieleni. Wymaga  pomieszczeń o temperaturze około 20°C, lekko oświetlonych. Należy pamiętać, aby podlewać ją zanim ziemia w doniczce wyschnie.

Takka (Tacca)

Egzotyczna roślina doniczkowa pochodząca z  południowo-wschodniej Azji oraz zachodniej Afryki. Kwiaty takki mają niezwykle ciekawy wygląd. W zależności od gatunku mogą być zielone, brązowe bądź purpurowe. Minimalna temperatura jej uprawy to 13–15°C. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Nie należy jej ustawiać w bardzo nasłonecznionych miejscach. Takkę należy podlewać obficie, nie dopuszczając jednak do zalania korzeni.

Cibora papirusowa (Cyperus papyrus)

Niezwykła, tropikalna roślina o długich pędach i bardzo ciekawym układem liści. Świetnie sprawdza się w uprawie doniczkowej i jest bardzo efektowna. Cibora papirusowa powinna być uprawiana w jasnym pokoju. Bezpośrednie nasłonecznienie jej nie służy, jednakże dobrze będzie czuła się przy oknach północnych i wschodnich.

Asparagus pierzasty (Asparagus setaceus)

To ciekawa, łatwa w uprawie, lubiąca lekko zacienione i chłodne pomieszczenia roślina pokojowa, pochodząca z Południowej Afryki. Liście asparagusa dają dużo cienia, zatrzymują światło i hałas, a przy tym nie rzucają się bardzo w oczy. Roślina powinna stać w jasnym miejscu i mieć umiarkowanie wilgotne podłoże.
 
To tylko niektóre dostępne na rynku rośliny, których wybór jest naprawdę bogaty. Każdy miłośnik zieleni oraz nietuzinkowych, egzotycznych roślin znajdzie coś  dla siebie. 

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie