Mieszkacie w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy? W najbliższej okolicy znajduje się stacja kolejowa, lotnisko bądź szkoła? A może macie hałaśliwego sąsiada? Niezależnie od tego co jest przyczyną hałasu docierającego do Waszego mieszkania z zewnątrz, nie jesteście bezradni. W walce ze zgiełkiem za oknem pomogą Wam dźwiękoszczelne okna.
Jak zadbać o odpowiednią izolację akustyczną naszych wnętrz? Jak skutecznie ograniczyć decybele docierające z zewnątrz? Odpowiedzią na te pytania są dźwiękoszczelne okna. Odpowiednio dobrana stolarka okienna pozwoli zatem maksymalnie zredukować hałas docierający do mieszkania z zewnątrz, zapewniając lokatorom komfort akustyczny. Izolacyjność akustyczną stolarki okiennej określa ważony wskaźnik izolacji akustycznej Rw, korygowany o tzw. widmowe wskaźniki adaptacyjne C dla wyznaczenia wartości R A1 oraz Ctr dla wyznaczenia wartości R A2.
Obejrzyjcie nasz materiał video, w którym prezentujemy okno dźwiękoszczelne!
Widmowy wskaźnik adaptacyjny C stosujemy dla rodzajów hałasu:
- bytowego ->rozmowa, muzyka, radio, zabawa dzieci,
- ruchu kolejowego ze średnią i dużą prędkością,
- ruchu na drodze szybkiego ruchu powyżej 80 km/h,
- samolotów odrzutowych w małej odległości,
- zakładów przemysłowych emitujących głównie hałas o średniej i wysokiej częstotliwości.
Widmowy wskaźnik adaptacyjny Ctr stosujemy dla rodzajów hałasu:
- miejskiego ruchu ulicznego,
- ruchu kolejowego z małą prędkością,
- samolotów odrzutowych w dużej odległości, śmigłowców,
- muzyki dyskotekowej,
- zakładów przemysłowych emitujące głównie hałas o średniej- i wysokiej częstotliwości.
Najczęściej mamy do czynienia z ruchem ulicznym, więc najistotniejsza powinna być wartość Ra2 w takim przypadku.
Dla przykładu: oznaczenie dla okna Rw =37db(-1;-4) oznacza, że rzeczywista ochrona przed takim hałasem wynosi R A2 = 37 +(-4) = 33 db.
Należy również sprawdzić, czy podana wartość dotyczy całego okna czy samej szyby!
Z AdamS-em ciszej
Komfort akustyczny otrzymacie poprzez zamontowanie okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej Passiv Line S, S jak Silence, firmy AdamS. Okno dedykowane jest dla wszystkich ceniących sobie ciszę. Dzięki zastosowaniu specjalnego pakietu szybowego z ciepłą ramką o podwyższonych właściwościach izolacyjności akustycznej i Ug= 0,6 W/m2K oraz profilu z trzema uszczelkami uzyskaliśmy współczynnik izolacyjności akustycznej na poziomie Rw = 37 db (-1,-4).
Nie wierzycie nam na słowo? Zrobiliśmy dla Was badanie izolacyjności akustycznej dla konstrukcji okiennej Passiv Line firmy AdamS.
FILM
Zainwestuj w ochronę przed hałasem
W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich warto zainwestować w ochronę przed uciążliwym hałasem. Jeśli mieszkacie lub mieszkaliście w centrum dużego miasta, to doskonale wiecie jak irytujące mogą być dźwięki dochodzące do naszych uszu zza okna. Niestety wielu z nas bagatelizuje skutki długotrwałego hałasu. Odpowiednio dobrane i zamontowane okna dźwiękoszczelne sprawią, że Twój dom stanie się oazą spokoju, cichym miejscem, gdzie wypoczniemy z rodziną.
Warto na chwilę zatrzymać się przy montażu, bo sam zakup nawet najlepszych okien nic nie da, jeśli nie zostaną odpowiednio wstawione. I tu warto zdać się na fachowców. Najmniejsza szczelina w miejscu ich osadzenia w murze sprawie, że hałas z zewnątrz nadal będzie słyszalny w naszych czterech kątach.