Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Okna dźwiękoszczelne, czyli sposób na radzenie sobie z miejskim zgiełkiem

Mieszkacie w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy? W najbliższej okolicy znajduje się stacja kolejowa, lotnisko bądź szkoła? A może macie hałaśliwego sąsiada? Niezależnie od tego co jest przyczyną hałasu docierającego do Waszego mieszkania z zewnątrz, nie jesteście bezradni. W walce ze zgiełkiem za oknem pomogą Wam dźwiękoszczelne okna.

Jak zadbać o odpowiednią izolację akustyczną naszych wnętrz? Jak skutecznie ograniczyć decybele docierające z zewnątrz? Odpowiedzią na te pytania są dźwiękoszczelne okna. Odpowiednio dobrana stolarka okienna pozwoli zatem maksymalnie zredukować hałas docierający do mieszkania z zewnątrz, zapewniając lokatorom komfort akustyczny. Izolacyjność akustyczną stolarki okiennej określa ważony wskaźnik izolacji akustycznej Rw, korygowany o tzw. widmowe wskaźniki adaptacyjne C dla wyznaczenia wartości R A1 oraz Ctr dla wyznaczenia wartości R A2.

Obejrzyjcie nasz materiał video, w którym prezentujemy okno dźwiękoszczelne!

Widmowy wskaźnik adaptacyjny C stosujemy dla rodzajów hałasu:

  • bytowego ->rozmowa, muzyka, radio, zabawa dzieci,
  • ruchu kolejowego ze średnią i dużą prędkością, 
  • ruchu na drodze szybkiego ruchu powyżej 80 km/h,
  • samolotów odrzutowych w małej odległości, 
  • zakładów przemysłowych emitujących głównie hałas o średniej i wysokiej częstotliwości. 

Widmowy wskaźnik adaptacyjny Ctr stosujemy dla rodzajów hałasu:

  • miejskiego ruchu ulicznego, 
  • ruchu kolejowego z małą prędkością, 
  • samolotów odrzutowych w dużej odległości, śmigłowców, 
  • muzyki dyskotekowej, 
  • zakładów przemysłowych emitujące głównie hałas o średniej- i wysokiej częstotliwości.

Najczęściej mamy do czynienia z ruchem ulicznym, więc najistotniejsza powinna być wartość Ra2 w takim przypadku.

Dla przykładu: oznaczenie dla okna Rw =37db(-1;-4) oznacza, że rzeczywista ochrona przed takim hałasem wynosi R A2 = 37 +(-4) = 33 db.

Należy również sprawdzić, czy podana wartość dotyczy całego okna czy samej szyby!

Z AdamS-em ciszej

Komfort akustyczny otrzymacie poprzez zamontowanie okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej Passiv Line S, S jak Silence, firmy AdamS. Okno dedykowane jest dla wszystkich ceniących sobie ciszę. Dzięki zastosowaniu specjalnego pakietu szybowego z ciepłą ramką o podwyższonych właściwościach izolacyjności akustycznej i Ug= 0,6 W/m2K oraz profilu z trzema uszczelkami uzyskaliśmy współczynnik izolacyjności akustycznej na poziomie Rw = 37 db (-1,-4).

Nie wierzycie nam na słowo? Zrobiliśmy dla Was badanie izolacyjności akustycznej dla konstrukcji okiennej Passiv Line firmy AdamS.

FILM

Zainwestuj w ochronę przed hałasem

W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich warto zainwestować w ochronę przed uciążliwym hałasem. Jeśli mieszkacie lub mieszkaliście w centrum dużego miasta, to doskonale wiecie jak irytujące mogą być dźwięki dochodzące do naszych uszu zza okna. Niestety wielu z nas bagatelizuje skutki długotrwałego hałasu. Odpowiednio dobrane i zamontowane okna dźwiękoszczelne sprawią, że Twój dom stanie się oazą spokoju, cichym miejscem, gdzie wypoczniemy z rodziną.

Warto na chwilę zatrzymać się przy montażu, bo sam zakup nawet najlepszych okien nic nie da, jeśli nie zostaną odpowiednio wstawione. I tu warto zdać się na fachowców. Najmniejsza szczelina w miejscu ich osadzenia w murze sprawie, że hałas z zewnątrz nadal będzie słyszalny w naszych czterech kątach.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie