Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Salony w Lublinie

AIR Okna Premium

Lublin 20-447
ul. Fabryczna 2 lok 3.23 (3-Piętro)
biuro 518 355 584
Przedstawiciel Techniczny 500 181 216 , 500 171 216
www.airokna.pl
biuro@airokna.pl

FAQ: LUBLIN – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy okna w kolorze są droższe niż białe?

Tak. Każdy system okienny ma kolory standardowe i niestandardowe. Kolor biały jest zawsze kolorem standardowym jednak okno okleinowane np. na kolor mahoniowy jest kolorem niestandardowym i wówczas jest dopłata do koloru.

2. Czy okna energooszczędne są droższe?

Żeby odpowiedzieć na to pytania należy zdefiniować tzw. okno energooszczędne… tylko, że nie istniej taka definicja, co więcej, w pewnym sensie każde okno jest energooszczędne ponieważ chroni budynek przed stratami energii cieplnej. Zatem należy przede wszystkim zastanowić się jakie parametry takie okno powinno osiągnąć. Przy budowie nowego domu, zgodnie z obowiązującym prawem okno nie mogą mieć gorszego parametru Uw niż 1,1W/m2*K. Zatem w tym wypadku każde okno poniżej tej wartości jest energooszczędne. Odpowiadając na pytanie, jeśli wykonamy stolarkę zgodnie z obowiązującym prawem to jest to wydatek logicznie uzasadniony chociażby mniejszym użyciem energii do ogrzania budynku czyli oszczędnością w przyszłości. Okno takie z reguły oparte jest o system profili o szerokiej zabudowie ( powyżej 80 mm głębokości ) i wykonane jest na pakiecie popularnie zwanym „trzyszybowym” ( np.: o Ug – 0,5 W/m2*K). Takie okno będzie droższe od okna wykonanego w starej technologii na profilach o zabudowie 70-74 mm i pakietach „dwuszybowych” – z tym, że już nie wolno nam takich okien do nowo budowanego obiektu mieszkalnego wstawiać…

3. Kiedy po zakupie nowych okien powinno się ściągać naklejki i folie ochronne?

Naklejki i folie ochronne mają za zadanie chronić produkt podczas procesu produkcji i transportu. Nie nadają się jednak do zabezpieczenia okien w czasie budowy czy remontu. Producenci zalecają, aby usunąć je bezpośrednio po montażu.

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie