Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Salony w Łodzi

FAQ: ŁÓDŹ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. W jaki sposób mogę uszczelnić okna na zimę?

Najważniejszym elementem w oknie mającym wpływ na szczelność są uszczelki i to właśnie o nie powinniśmy zadbać konserwując je dwa razy w roku przed i po sezonie grzewczym.

Uszczelki w oknach są oryginalnie natłuszczone co sprawia że kurz i brud może się osadzać na ich powierzchni, myjąc okna i uszczelni detergentami wysuszamy je przez co tracą one swoją sprężystość, dodatkowo na uszczelki zewnętrze może oddziaływać promieniowanie słoneczne które dodatkowo je wysusza, dlatego po każdym myciu powinniśmy ponownie je nasmarować używając do tego odpowiednich smarów wazelinowych.

Okna są wyposażone w okucia obwiedniowe pozwalające zwiększyć siłę docisku uszczelek, możemy sami zwiększyć docisk tych okuć przy użyciu odpowiednich kluczy – tą czynność należy wykonać zgodnie z instrukcją użytkowania.

2. Jaki jest czas oczekiwania na okna firmy Adams?

Czas realizacji każdego zamówienia jest uzalezniony od systemu, koloru i stopnia trudności – okna białe standardowe zazwyczaj ok 2 tygodni, okna w kolorze standardowym ok 3-4 tyg, okna w kolorze niestatdardowym od 5-6 tyg. PSK dodatkowo +1 tydz, HST 5-6 tyg.

3. Znalazłam na Waszej stronie pojęcie Swisspacer. Do czego służy ramka dystansowa Swisspacer?

Swisspacer to tzw. ciepła ramka, która ma służyć zmniejszeniu ucieczki ciepła przez okno. Zastosowanie takiego rozwiązania, które oczywiście posiadamy w swojej ofercie przede wszystkim daje przyjemniejszą temperaturę w domu, długotrwałą wydajność czy niższe rachunki za prąd.

4. Jak otwierają się okna firmy Adams?

Przed wyborem czy zakupem okien powinnyśmy się zastanowić także na sposobem ich otwierania. Oczywiście nasza firma doradzi także i w tej kwestii. Do wyboru mamy okna nieotwieran (tzw. Witryny) uchylne, rozwierane, uchylno-rozwierane, przesuwne.

Najbardziej popularne są okna uchylne i rozwierane. Uchylne otwiera się do wewnątrz, natomiast odchylne do zewnątrz. Okna rozwierane, otwiera się na lewo lub prawo. Połączeniem tych dwóch funkcji są okna uchylno-rozwierane. Coraz modniejsze stają się okna czy też drzwi balkonowe unoszono – przesuwne.

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie