Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Salony w Częstochowie

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "ORIT" Stanisław Jurkowski

75-224 Częstochowa
ul. Kiedrzyńska 52
Tel. 34 3681277,34 3614921
Godziny pracy PN-PT 8-16
www.orit.pl
orit@orit.pl

FAQ: CZĘSTOCHOWA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy posiadacie w ofercie okna antywłamaniowe?

Tak, okno PCV, które podczas badania uzyskało klasę RC2. Możliwe do wykonania w profilu Veka Lub Aluplast. Okno takie musi charakteryzować się zawartością w swojej budowie elementów utrudniających włamanie. Należą do nich – pakiet szybowy z szybą antywłamaniową P4, okucie w klasie RC2 ze wszystkimi zaczepami antywyważeniowymi (w tym z dodatkowymi zaczepami w każdym narożniku okna) specjalną blokadą zapobiegająca wyważenie okna poprzez działania na zawias, klamkę z kluczykiem i blaszka antyrozwierceniowa oraz co bardzo ważne , każde tego typu okno musi mieć na stałe wkleją szybę do skrzydła. Tak wyposażone okno po badaniu i jego pozytywnym rezultacie otrzymuje certyfikat RC2. Nasze okna przeszły tego typu badania.

2. Jak skutecznie myć okna?

Do mycia okien należy używać środków bez dodatków alkoholu, acetonu, octanów albo innych substancji żrących, Przy myciu okien wykonywanych z kształtowników okleinowanych należy zwracać uwagę, aby woda używana do mycia, albo jej roztwory z popularnymi środkami myjącymi i odtłuszczającymi miały odczyn w skali pH < 8. Zabrudzone powierzchnie kształtowników okiennych należy zmywać miękkimi szmatkami. Po usunięciu zabrudzeń powierzchnie kształtowników należy osuszyć przy użyciu miękkiej suchej szmatki. Szyby zespolone należy myć wyłączeni od strony zewnętrznej lub wewnętrznej. Przestrzenie między szybowe są niedostępne dla użytkowników. Do mycia szyb należy używać letniej wody albo jej roztwór z powszechnie dostępnymi środkami przeznaczonymi do mycia szkła. Ze względu na możliwość osiadania na powierzchni szyb drobin kurzu i pyłów o dużej twardości zabrania się czyszczenia szyb zespolonych „na sucho” bez ich uprzedniego zwilżenia i odtłuszczenia. Wszystkie uszczelki zastosowane w konstrukcji okiennej powinny być należycie konserwowane i pielęgnowane. Przed i po sezonie grzewczym wszystkie uszczelki należy starannie oczyścić i nasmarować środkami przeznaczonymi do konserwacji wyrobów z EPDM i TPE.

3. Jakie są zalety drzwi balkonowych unoszono – przesuwnych?

Najważniejszą zaletą drzwi HST jest fakt, że zaprojektowano je z myślą o dużych przeszkleniach. Możliwe do wykonania są okna HST o wymiarach 5000 mm x 2700 mm (schemat A) oraz 6000 mm x 2700 mm (schemat C). Poza tym druga unikalną cechą jest przejście bezprogowe, wyrównane z podłoga wewnętrzną w budynku co wpływa niewątpliwe na komfort użytkowania takiego okna. Ponadto okno unoszono – przesuwne ma najlepiej rozwiązany system okuć i przesuwanie oraz codzienna eksploatacja nie powoduje żadnych trudności.

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie